![]() |
|
![]() |
![]() |
В офісі Одеської обласної організації Партії регіонів відбулася пресконференція народного депутата України Вадима Колесниченка, заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Нестора Шуфрича та спеціального уповноваженого Прем'єрміністра України, голови Нацради Фонду сприяння молодіжному будівництву Анатолія Толстоухова.
Оскільки зустріч проходила через кілька годин після ухвалення сесією Одеської міської ради рішення «Про реалізацію положень Закону України «Про основи державної мовної політики» у місті Одесі», Вадим Колесниченко привітав усіх з історичною подією. Одеса знову виступила застрільницею важливої гуманітарної ініціативи, спрямованої на реалізацію законних прав громадян у мовній сфері. Аналогічні рішення мають намір ухвалити у Миколаєві, Севастополі та інших містах, а також в Автономній Республіці Крим.
Уже надходять пропозиції від представників румунської, угорської та інших діаспор про надання статусу регіональної ще декільком мовам. Усі ці пропозиції потрібно буде розглянути і ухвалити щодо них рішення.
На пресконференції було поставлено запитання, чому опозиція так завзято виступає проти Закону України «Про основи державної мовної політики в Україні» і в чому суть її претензій?
– Як юристи, ми повинні працювати з конкретними фактами, – відповів Вадим Колесниченко. – Але досі так і не були сформульовані претензії опозиції. Коли одержимо від неї перелік поправок до конкретних статей Закону, тоді й можна буде про це говорити.
Опозиція веде суперечки і з приводу відеоспостереження на виборчих дільницях. Камери безпосередньо біля виборчих урн дозволять точно відповісти на запитання, скільки людей проголосувало, і тим самим попередити фальсифікації. Здавалося б, усе чудово. Та, ні…
– Це одразу викликало негативну реакцію опозиції у тих регіонах, звідки люди масово їдуть на заробітки, але при цьому невідомим чином голосують на своїх виборчих дільницях, – резюмував Вадим Колесниченко.
Організацією відеоспостереження на майбутніх виборах займеться російська компанія «Ростелеком», яка у максимально стислий термін організувала цю роботу на виборах президента Російської Федерації і одержала високі оцінки міжнародних спостерігачів. У нашій країні поки що, на жаль, фірм з такими можливостями немає.
Виборців у нашому регіоні, звичайно, хвилює питання: чи будуть біографії кандидатів у народні депутати і самі виборчі бюлетені друкуватися регіональною, тобто російською мовою?
– Закон передбачає таке дублювання, – сказав Нестор Шуфрич. – Проте, оскільки опозиція вважає випуск бюлетенів регіональною мовою спробою фальсифікації, на майбутніх виборах ця норма Закону ще реалізована не буде.
Говорячи про п'ятивідсотковий бар'єр, який партії необхідно подолати для приходу до Верховної Ради, Вадим Колесниченко нагадав європейський досвід: є й більш високі, десятивідсоткові бар'єри, є й безбар'єрні системи. В Україні дуже важливо, щоб до Верховної Ради прийшли партії, представлені у всіх регіонах, які мають вплив, а не партіїодноденки, яких було і є чимало.
Як повідомив Нестор Шуфрич, багато народних депутатів вирушили у регіони, щоб на зустрічах почути, як люди оцінюють роботу влади.
Він нагадав: нинішнє керівництво країни одержало у спадщину від своїх попередників величезну бюджетну діру. Це змусило взяти кредит МВФ на умовах підвищення тарифів на житловокомунальні послуги і проведення пенсійної реформи. Новій владі вдалося повернути попередній транш і заморозити переговори про подальше підвищення пенсійного віку і ціни на газ для населення. Інтелігенція високо оцінила гуманітарний пріоритет у діяльності уряду – спрямування у сферу освіти 30% коштів Державного бюджету.
Нестор Шуфрич відзначив зростання внутрішнього валового продукту, мінімальних і середніх зарплат – усе це характеризує поступальний вихід країни з кризи. Високо оцінив роботу губернатора Одеської області Едуарда Матвійчука щодо закупівлі шкільних автобусів і комбайнів для села, будівництва і оновлення стадіонів, шкіл, дитячих садків, а також щодо контролю над цінами на хліб. Відвідування університетської клініки Одеського національного медичного університету показало, як багато можна зробити всього за 2 роки. Тепер вона не поступається найкращим клінікам країни.
Вадим Колесниченко назвав ініціативу губернатора «Народний бюджет» унікальним проектом, коли портфель найзначиміших соціальних замовлень формується всією територіальною громадою. Цей досвід, на його думку, буде перенесений на інші регіони і буде дуже корисним.
Також народний депутат розповів про зустріч з ветеранами регіону. Їх найбільше цікавила доля Південного оперативного командування та Військової академії.
Вадим Васильович запевнив: Південне ОК не буде переведено до Дніпропетровська, а академія пройде доукомплектацію.
Під час зустрічі гостей з Києва з молоддю основними стали питання гарантій одержання першого робочого місця і підвищення якості вищої освіти.
– Треба розбиратися з вузами, – підкреслив Вадим Колесниченко. – Якщо вони розташовані у підвалах і видають по півторидві тисячі дипломів, зрозуміло, якої якості фахівці виходять. Крім того, ринок перенасичений одними спеціальностями і на ньому катастрофічно не вистачає інших, зокрема, інженерів. Будемо зацікавлювати абітурієнтів йти на ці спеціальності шляхом 85відсоткового забезпечення роботою випускників у межах державного замовлення.
Щодо першого робочого місця, є цікава європейська практика. Єдиний соціальний податок повертається підприємцеві, якщо він організовує перше робоче місце молодому фахівцеві. Гадаю, у нас це теж спрацює.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |