![]() |
|
![]() |
![]() |
Здавалося, можна було б не повертатися до резонансного випадку, який стався у селі Перельоти на Гольмянському водосховищі, а просто чекати рішення суду. Проте лист, який надійшов до редакції газети «Одеські вісті», покликав у дорогу.
Нагадаємо, що четверо жителів Ананьївського району на березі Гольмянського водосховища влаштували бійку з місцевими користувачами водойми. А причиною послугувало те, що гості заявляли про свої права на водоймище, не підтвердивши їх жодними документами. А орендар, у свою чергу, забороняв їм ловити рибу. Один із учасників конфлікту приставив пістолет до грудей орендаря і погрожував застрелити його. А коли на підмогу поспішили місцеві жителі, незвані гості почали стріляти в їхній бік.
Потрібно віддати належне голові Ананьївської райдержадміністрації В’ячеславу Сербіну, котрий оперативно відреагував на неординарну ситуацію і виїхав на місце, щоб з’ясувати обставини. Адже у бійці брали участь жителі його району. Він особисто спілкувався з учасниками інциденту і зробив для себе певні висновки. Про випадок повідомив керівництву області та до пресслужби облдержадміністрації.
Кореспондентка «Одеських вістей» зустрілася з користувачем Гольмянського водосховища Сергієм Євтодієм, котрий розповів, що даний випадок не поодинокий. Ці ж люди у липні нинішнього року вночі виловили сіткою 2,5 тонни риби. Крім того, протягом тривалого часу вимагають з людей плату за користування водоймищем і виганяють навіть інвалідів.
Підприємець С. Євтодій чотири роки тому, взявши у оренду Гольмянське водосховище, розпочав тут свою господарську діяльність. Були укладені договір оренди водного об’єкту загальнодержавного значення з Балтською райдержадміністрацією, договір на виконання робіт з виробництва товарної риби з Дністровським міжрайонним управлінням водного господарства. Таким чином, С. Євтодій прийняв на себе зобов’язання на свій ризик, своїми силами і засобами виконати комплекс робіт з вирощування товарної риби в Балтському водосховищі, яке знаходиться на балансі Дністровського міжрайонного управління водного господарства. При цьому будьякі затрати компенсації не підлягають.
Орендар (чи, точніше, користувач) спочатку вдало розводив рибу і ніхто не перешкоджав його підприємницькій діяльності. Але кілька років тому почали знаходитися охочі скористатись плодами його праці. Тоді С. Євтодій був змушений звернутись до господарського суду Одеської області, який своєю ухвалою заборонив будьяким особам (зокрема, і Дністровському міжрайонному управлінню водного господарства) «здійснювати дії, спрямовані на обмеження користування підприємцем земельною ділянкою (Балтське водосховище, площею під поверхнею води 172 гектари)».
Проте рішення суду не виконувалося. А в середині червня на територію водосховища (про це йдеться у скарзі С. Євтодія прокурорам Балтського району та Одеської області) прибула група людей, які займалися реалізацією квитків на риболовлю. Дзвінки до чергової частини райвідділу міліції з проханням направити сюди своїх працівників результату не дали – правоохоронці не приїхали.
Тож коли у липні сталася суперечка, Сергій Миколайович не звертався до райвідділу міліції, бо, за його словами, на всі його попередні звертання не було вжито заходів.
– Вже не вперше на цьому водосховищі тривають розбірки, пов’язані з його перерозподілом. Багато разів туди виїжджали працівники міліції, – розповів кореспонденту «ОВ» у телефонній розмові керівник центру зв’язків з громадськістю УВС в Одеській області Володимир Шаблієнко. В інтернеті багато матеріалу викладено з цього приводу. Проте є прізвища людей, яких там і близько не було. Сьогодні цією справою займаються правоохоронці.
Начальник управління взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції Одеської облдержадміністрації Сергій Тронько представникам преси заявив, що розслідування цієї резонансної справи знаходиться під контролем обласної влади.
– Це конфлікт господарських інтересів. Але він не має вирішуватись з позиції сили з використанням вогнепальної зброї і рукоприкладства. Такі питання вирішуються у господарських судах в установленому порядку, – відзначив, зокрема, С.Тронько.
Підприємець Сергій Євтодій схвильований. Адже він поніс великі затрати на зариблення водосховища, а вести господарську діяльність, як він зазначає, йому забороняє Одеська рибінспекція. Хоча у чоловіка є всі документи, які засвідчують його права користувача. Серед них і договори, і акти прийманняпередавання, і меморіальні ордери про сплату за малька, і ветеринарне свідоцтво про те, що хвороб у зарибка не виявлено, і рибоводнобіологічне обґрунтування ведення спеціалізованого товарного рибного господарства, акти, квитанції тощо. А віз і нині там.
Проте сьогодні у нього зажевріла надія на те, що незабаром зможе безперешкодно вести підприємницьку діяльність, а ринки Балтського і сусідніх районів знову поповняться його продукцією. Бо справу взято на контроль обласною владою.
Сьогодні і до представників влади різних рангів накопилась низка запитань. Поперше, за якими критеріями визначаються користувачі водоймищ? Подруге, звідки і чому з’являються люди з документами і претензіями на водойми, що вже віддані у користування? Потретє, чому користувач водойми не відчуває захисту як у правовому, так і в моральному полі, залишаючись з «мажорами» сам на сам? Почетверте, кому вигідні ці розбірки?
Звичайно, Гольмянське водосховище – ласий шматок, але апетити на нього пора вгамувати. Крім того, судові органи разом з представниками влади, які є господарями на даній території, мусять перепиняти та карати нецивілізоване з’ясування економічних взаємин, а разом з ним і звичайнісінький рекет. Щоб іншим не кортіло.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |