![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
«Міськзелентрест» заощадив сотні тисяч
КП «Міськзелентрест» завчасно почав готувати посадковий матеріал до весни. Вже закладено розсаду бегонії, віоли, селени, незабудки, маргаритки та гортензії, які навесні майбутнього року прикрасять собою клумби Одеси. У підсумку буде отримано 350 тисяч одиниць квіткової розсади.
– Завдяки злагодженій роботі та раціональному підходу, нам другий рік поспіль вдається повністю забезпечувати місто власним посадковим матеріалом. Це – і квіти–однорічники, і декоративні кущі, і багаторічні рослини. Цього року жодної копійки бюджетних коштів КП «Міськзелентрест» не витратив на саджанці, розсаду та квіти, хоча раніше на цю статтю видатків спрямовувалися сотні тисяч гривень, – підкреслив директор КП «Міськзелентрест» Олександр Риффа.
У грудні на тепличних потужностях КП «Міськзелентреста» висадять рослини для літньої посадки як такі, що цвітуть, так і декоративні.
Кількість туристів зросла
За даними Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України пасажиропотік у пунктах пропуску через кордон, що розташовані в межах нашої області, у січні – вересні поточного року склав близько 8 млн чоловік, що на 9 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Таку інформацію, звітуючи про виконання Програми розвитку туристично–рекреаційної галузі області на 2011 – 2015 роки, а також про підсумки туристичного сезону, надав начальник управління культури і туризму обласної державної адміністрації Владислав Станков.
Він також зазначив, що послугами суб'єктів туристичної діяльності області упродовж січня – вересня за попередніми даними скористалося майже мільйон туристів і відпочивальників.
За цей же період до Одеського порту зайшло 58 іноземних морських та 44 річкових круїзних лайнерів.
Загальна кількість круїзних туристів склала 100 тис. чоловік, що на 10 відсотків більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. До української частини дельти Дунаю здійснено 89 суднозаходів та обслужено 10 тис. пасажирів.
Представлять «Четвертий закон Ньютона»
На сцені Єврейського культурного центру «Beit Grand» завтра та післязавтра театр-студія «Тур де Форс» представить прем'єру вистави «Четвертий закон Ньютона, або Монологи несвідомого».
Постановка режисера Наталі Князєвої присвячена пам'яті одеського драматурга, акторки театру «Тур де Форс» Анни Яблонської, яка 24 січня 2011 року трагічно загинула в результаті теракту в московському аеропорту Домодєдово.
– «Четвертий закон Ньютона» Анна Яблонська принесла в театр незадовго до смерті. Ця вистава – міркування про те, як прокласти дорогу до світла, коли в душі пітьма. У прем'єрній постановці кожний персонаж проривається крізь завісу страху, болю та нерозуміння, щоб жити далі.
Балта
Що винен, віддати повинен
Чергова сесія міськради розглянула понад тридцять питань порядку денного.
Багато говорилося про оплату за вивезення сміття. У місті майже стовідсотково укладено договори з мешканцями про надання цієї послуги. Проте на сьогодні число боржників налічує 400 осіб. До них вживатимуться жорсткі заходи. Як було зазначено, список тих, хто ігнорує порядок і закони, найближчим часом опублікують у місцевій пресі.
Депутати також порушували питання про ремонт пішохідних доріжок, тротуарів, надійну роботу зливової мережі, встановлення знаків дорожнього руху.
Ізмаїл
Сьогодні реконструкція, завтра – будівництво
Ще два роки тому на черзі до дитячих садків міста стояло близько 700 малят. На сьогоднішній день її вдалося скоротити до 400.
Це стало можливим завдяки чітко визначеній позиції керівництва міста та області на кардинальну зміну ситуації у сфері дошкільної освіти. За рахунок відкриття додаткових груп у діючих дитсадках та введення в експлуатацію дитячого садка «Парус» вдалося забезпечити місцями кілька сотень дітей.
Щоб розв’язати проблему черги, капітально ремонтується дитсадок «Світлячок», розташований у віддаленому мікрорайоні «Південний». Обсяг фінансування робіт на об'єкті становить 2,5 млн грн. Наступного року його планують здати в експлуатацію.
Передбачено також будівництво нового дитячого садка на 230 місць по вулиці Поперечній. Проектно–кошторисну документацію вже виготовлено. Ціна робіт – близько 30 млн гривень. Ці кошти розраховують одержати з Державного бюджету.
Білгород-Дністровський
Вперше за чверть століття
Після ремонту відкрилося дитяче відділення у міськлікарні.
До цього воно не ремонтувалося чверть століття. Для реконструкції та благоустрою бюджет виділив близько 400 тисяч гривень. Роботи провела підрядна організація МП «Світязь» під керівництвом Дмитра Пєнова.
Пріоритетом у діяльності міської влади залишається проведення капітальних ремонтів на об'єктах соціальної сфери. Крім дитячого відділення, цього року завершені капремонти міської та дитячої поліклінік, відділень неврології та «Швидкої допомоги». Усього на потреби об'єктів системи охорони здоров'я з місцевого бюджету розвитку виділено 1,2 мільйона гривень.
Котовський район
Відкрито нову амбулаторію
Нове приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини відкрито у селі Стара Кульня.
Як відзначив голова Котовської райдержадміністрації Володимир Синько, у вирішенні цього та багатьох інших питань значну допомогу надавали і надають громадам народний депутат Леонід Клімов та депутат обласної ради Олександр Кравець.
Амбулаторія відтепер має не тільки нове приміщення, вона укомплектована новим медичним обладнанням, меблями.
У відкритті амбулаторії взяв участь голова Котовської районної ради Олег Бордюжа. Він підкреслив, що до програми «Народний бюджет» входить і ремонт сільського Будинку культури. Сьогодні більшість робіт на даній ділянці завершено.
Саратський район
За рахунок коштів з різних бюджетів
У населених пунктах району тривають капітальні і поточні ремонти вуличного покриття.
Наприклад, у Введенці ці роботи виконано одразу на трьох найпожвавленіших сільських вулицях. Про це повідомив голова райдержадміністрації Анатолій Коритний. Нове покриття постелено за кошти, накопичені в місцевому бюджеті та за рахунок державних субвенцій. Також до села прокладається водопровід (протяжність гілки – понад 600 метрів) і відновлюються артсвердовини, з яких вода надійде до нової магістралі.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Є. Низов, Л. Кузьменко, О. Колєв, Т. Гурічева, Л. Мельничук
Осінь у «Золотому ключику»
Під музичний супровід, аплодисменти батьків та родичів зайшли до зали маленькі вихованці Тетяни Кишинець з Іванівського дитячого садка «Золотий ключик».
Тетяна Петрівна запросила дітей «проїхати» двома веселими автобусами та помилуватися красою осені. Потім малеча захоплено декламувала вірші, співала, танцювала. Змінювалися казкові персонажі веселого сценарію. Хлопчики та дівчатка наввипередки збирали осінні дари. Потім усіх закружляв вихор танцю. А на завершення щедра осінь влаштувала малечі пригощання. І дітки дізналися, чому в народі кажуть: осінь весь рік годує.
Так вихователі «Золотого ключика» провели для вихованців свято на ознаменування щедрої пори року. Творчо підійшовши до написання сценарію, вихователі підібрали оригінальні вірші, пісні, різноманітні забави, що сприяють розвиткові дитячої уяви, спостережливості, збагачують словниковий запас.
Тетяна ЄПУТАТОВА, смт Іванівка
Книга-реквієм
У Балті пройшла презентація Книги Пам'яті. Десятитомник представила завідувачка відділу центральної районної бібліотеки Оксана Кузьома. У Книзі увічнені імена загиблих у роки Великої Вітчизняної війни військовослужбовців, партизанів, підпільників та цивільних громадян.
Під час оборонних боїв на території Балтського району та під час його визволення загинуло 1665 воїнів Червоної Армії. Сьогодні встановлено і внесено до 10–го тому Книги Пам’яті прізвища 1027 бійців, невідомими залишаються 638.
– Книга Пам’яті – це реквієм по загиблих, свідчення безсмертного подвигу радянських воїнів, всього народу, наших земляків. Книга потрібна нам, живим, щоб наші діти та онуки знали, якою ціною дісталась Перемога над фашизмом, – сказав член редакційної колегії Книги Пам’яті Володимир Лук’янов.
Чимало робиться у селі Неми–рівському для вшанування пам’яті загиблих. Про це говорив голова тамтешньої ветеранської організації Іван Фуралов. Так, на території села знайдено місце розстрілу 200 радянських військовополонених. Обов’язком теперішнього покоління ветеран назвав з’ясувати імена жертв війни.
У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Ірина Балагула, керівники ра–йонної та міської рад ветеранів – Валерій Бойченко і Олексій Мельник, ветерани війни, представники бібліотечних закладів та освіти.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Балта
Хвороба брудних рук не подолала епідеміологічний поріг
У Любашівському районі зросла захворюваність на гостру кишкову інфекцію – дизентерію Зонне. У райлікарні і райсанепідемстанції стверджують, що хвороба має циклічний характер. Ситуація, коли за допомогою до лікарів звернулося кілька десятків людей, переважно дітей шкільного віку, трапляється не часто.
За інформацією в.о. головного лікаря райсанепідемстанції Олега Міхнєвича, першими захворіли 15 учнів НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів–ліцей» смт Любашівка, у дванадцяти з них виявили дизентерію. Пізніше тривожні сигнали про хворобу поступили з любашівського дитсадка «Казка», з кількох сіл Бобрицької сільської ради. Загалом у ЦРЛ зафіксовано більше 50 звернень хворих з симптомами гострої кишкової інфекції. Щоправда, лабораторно підтверджено 38 випадків дизентерії Зонне, з них 8 – у дорослих.
Сьогодні в інфекційному відділенні перебуває 13 хворих дітей. Лікар, досвідчений терапевт Іван Рудь, запевнив, що пацієнтам надається кваліфікована допомога, і ускладнень хвороби не вивлено.
За результатами перевірок фахівцями облСЕС та райсанепідемстанції, комісією з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації розроблено оперативний план щодо недопущення розповсюдження захворювання на дизентерію в навчальних закладах Любашівського району. Здійснюються позапланові обстеження дитячих закладів за дотриманням вимог санітарного законодавства із здійсненням лабораторних досліджень.
Доведено, що зараження відбувається контактно–побутовим шляхом. Це підтверджують і фахівці обласної СЕС, які відвідували Любашівку уже кілька разів. Так, завідувачка епідвідділу Людмила Красніцька підтвердила у розмові з представниками ЗМІ, що мова йде про циклічне захворювання дизентерією Зонне. Серед захворілих є і діти, і дорослі. Головна причина захворювання – недотримання правил особистої гігієни. Ситуація перебуває під контролем санітарно–епідеміологічної служби.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |