![]() |
|
![]() |
![]() |
Підсумкам завершеного курортного сезону була присвячена прес–конференція начальника управління екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради Ігоря Дербоглава.
На аналогічній зустрічі, яка передувала відкриттю сезону, було озвучено чимало цікавих фактів щодо явно занижених ставок орендної плати берегозахисних споруд, якими є пляжі. Міський бюджет у результаті цього недоодержував значні суми грошей. Через певний час з багатьма орендарями вдалося прийти до консенсусу. Частину ж спірних питань доведеться вирішувати в суді.
Так, для поповнення міського бюджету, а також створення єдиного механізму оплати за орендоване комунальне майно орендарями ТОВ «Крокус», ТОВ «Аркадія», ЗАТ «ОМК», ПКФ ТОВ «Старт Лімітед» було проведено незалежну оцінку орендованого майна та перераховано орендну ставку у бік збільшення.
За грубі та систематичні порушення правил устаткування і експлуатації пляжів міста Одеси управлінням екології та розвитку рекреаційних зон були розірвані договори оренди з ТОВ «Інтеграл–Строй», СПД Щепалов, ТОВ «Чайка». До ТОВ «Аркада», ППКФ «Вікторія» і ТОВ «Отрада» підготовлені та відправлені судові позови на розірвання договорів оренди. У судовому порядку вирішується питання про відшкодування з ТОВ «Марина–клуб» і ТОВ «Нью–Ейдж Експо» сум за оренду берегозахисних споруд.
2012 рік виявився спокійнішим за кількістю тих, що потонули, – їх виявилося 14 у порівнянні з 33 у 2009 році. Врятували 1024 осіб. Позначилася правильна організація роботи 16 постів рятувально–водолазної служби Одеської міської ради на комунальних ділянках пляжів. У зоні їх відповідальності в цьому сезоні не потонула жодна людина! Працівники комунального закладу «Рятувально–водолазна служба Одеської міської ради» провели детальний аналіз пляжної лінії міста. У результаті цього виникла пропозиція щодо організації рятувальних постів на території всього міста Одеси, включаючи територію, яка перебуває в оренді, відомчі та необладнані території пляжів міста. Адже саме там були зафіксовані випадки загибелі людей у цьому сезоні.
Для охоплення всієї берегової лінії потрібно 73 сезонних рятувальних пости, які будуть обслуговуватися 9 рятувальними цілорічними базами. Це дозволить реагувати на будь–яку надзвичайну ситуацію протягом усього 5 хвилин.
За договором про співпрацю міста з ТОВ «Нерум» у районі дельфінарію «Немо» провадяться роботи з ремонту берегозахисних споруд від буни судноремонтного заводу до траверсу № 1 на пляжі «Ланжерон» з наступною облаштованістю громадської набережної, якою зможуть прогулюватися уздовж моря відпочивальники та їздити велосипедисти. Набережна, як і пляжі, – це сучасна, дуже популярна, красива та ефективна берегозахисна споруда.
У межах реалізації програми «Рівність» в Одесі тривало обладнання пляжів для людей з обмеженими фізичними можливостями. Тепер в Одесі їх три – на 11 ст. В. Фонтана, на пляжах «Дельфін» та «Лузанівка». На пляжах передбачені криті майданчики з тапчанами потрібної висоти, встановлені пандуси, душові кабінки і туалети для інвалідів–візочників.
2012 року було укладено договір з ліцензованою проектною організацією на проектування та спорудження дайвінг–центру для людей з обмеженими фізичними можливостями. На це з міського бюджету було виділено 400 тисяч гривень, зокрема профінансовано 97,8 тисячі гривень. Сьогодні виконані роботи із проектування, а також обладнана під'їзна дорога. Відкриття пляжу намічено на сезон 2013 року.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |