![]() |
|
![]() |
![]() |
Будівельні скандали в Одесі набирають обертів. Ледь не щодня в засобах масової інформації з’являються повідомлення про обманутих інвесторів, незаконне будівництво, «заморожені» довгобуди…
Із серпня скандалів побільшало. Розпочалося все з прес-конференції «ініціативної групи» в ІА «Одеса-медіа». Жителі приватних секторів заявили, що на їхній території «група бізнесменів незаконно зводить багатоквартирні будинки на п’ять поверхів». Причому, стверджували вони, з порушеннями містобудівних і санітарних норм. Як приклад навели декілька адрес, в тому числі й вулиці Бригадна, 4, Олександра Невського, 66 і Довга, 46 (на знімку). Дізнавшись, що навколо їхнього будинку точаться скандали та ще й судовий процес, представники забудовника й самі мешканці одного з названих будинків ініціювали зустрічну прес-конференцію.
Про те, що їхній будинок став героєм скандалів, мешканці новобудови на Довгій, 46 дізналися з Інтернету. «Я прочитала в Інтернеті, що наш будинок хочуть знести. Ініціативна група прирівнює його до «шпаківні», називає «бараком». Це нормальний будинок з усією інфраструктурою. Тут є санвузол, світло, вода. В ньому проживає 16 сімей, серед них молоді родини з дітьми, пенсіонери, ветерани війни, інваліди», — розповіла Марина Задніпряна, мешканка цього будинку.
«Всі правила, норми і вимоги при зведенні дотримано. Відстань до меж ділянок не перевищує одного метра відповідно до держакта. Індивідуальне житло не повинно перевищувати чотирьох поверхів. У цьому випадку норма витримана: будинок чотириповерховий з невеличкою дерев’яною мансардою, яка не є поверхом, для технічних і допоміжних приміщень», — стверджує архітектор Василь Карпюк. За його словами, будинок жодним чином не впливатиме на інфраструктуру району. Раніше на його місці стояли приватні будинки з підведеними до них комунікаціями. Навантаження на мережі, запевняє архітектор, не буде. На довколишні будівлі дім на Довгій, 46 не впливатиме. Перед проектуванням, стверджує Василь Карпюк, проводилися геологічні дослідження. Фундаменти спроектовано з урахуванням відстані, безпечної для сусідніх жител.
З документами, запевняють, теж усе в порядку. «Є договір купівлі-продажу на будинок, договір купівлі-продажу на землю. Є містобудівні умови, обмеження, які видало управління архітектури і містобудування Одеської міськради. В них йдеться про технічну і нормативну можливість реконструювати своє житло зі збільшенням квадратних метрів, поверхів і якості цього будинку, — додав адвокат Олексій Довженко. — Тому заяви ініціативної групи про неправомірність будівництва, як мінімум, передчасні. Якщо проводити аналіз усіх об’єктів — це неправильно. Треба говорити про кожен конкретний об’єкт і пакет документів на нього окремо».
Будинок на Довгій, 46 належить до типу «клубних»: малоповерхівки на кілька сімей. Таких у нашому місці багато. «Вони зводяться коштом кількох людей і є пайовою власністю декількох сімей. Інакше кажучи, люди об’єднали свої кошти задля будівництва власного індивідуального житла. Це нормальна практика не тільки для Одеси, але й зарубіжжя. У приватному секторі ледь не кожен другий будинок такий» — зазначив Сергій Широкобород, довірена особа забудовника на вулицях Бригадна, 4, Олександра Невського, 66 і Довга, 46.
Зараз будівництво на Бригадній і Невського через численні позови до суду з боку сусідів призупинено. Доля будинку на Довгій повисла у повітрі. Остаточну крапку поставить суд. Яке рішення прийме ця інстанція — невідомо. Жителі будинку, запевняють, готові боротися до кінця.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |