![]() |
|
![]() |
![]() |
Академія Військово-морських сил України ім. П. С. Нахімова, яку передислокували з окупованого Криму в Одесу, оголосила про початок вступної кампанії. Цього року держзамовлення на студентів збільшено вдвічі. Очікується 87 першокурсників.
Особливістю цьогорічної вступної кампанії стало те, що академія імені Нахімова тимчасово перестала існувати як самостійний навчальний заклад. Передислоковану із Севастополя її трансформували у військово-морський факультет при Одеській національній морській академії. Про це повідомив заступник начальника колишньої академії, капітан другого рангу Аркадій Степанченко, пояснивши, що з часом факультет може знову вирости в академію, але для цього потрібно чимало часу — мінімум два роки на відновлення бази закладу.
Враховуючи збільшення кількості студентів за держзамовленням, військові моряки налаштовані оптимістично. «Цього року держзамовлення і набір першокурсників збільшився майже вдвічі — із 46 до 87 курсантів. Ми повинні вирішити проблему «кадрового голоду» у Військово-морському флоті України, яка виникла після анексії Криму. Згідно з прийнятою доктриною ВМС України, з 2017 року розпочнеться оновлення і зміцнення українського флоту, в тому числі й за рахунок поповненням новими кораблями», — зазначив Аркадій Степанченко.
Паралельно з набором курсантів вирішується проблема забезпечення факультету викладацькими кадрами для підготовки спеціалістів Військово-морського флоту. Коли 20 березня академія ВМС ім. П. С. Нахімова у Севастополі потрапила під збройний контроль окупантів, частина викладачів і курсантів під час церемонії підняття російського прапора заспівала Державний гімн України, віддала честь і покинула нав-чальний заклад. За інформацією начальника факультету ОНМА Ростислава Шарова, Україну не зрадили, залишившись вірними присязі, 103 курсанти (40% від загальної кількості) і 16 викладачів (25%) «нахімовців». Втрату товаришів викладачі і курсанти сприймають по-філософськи. «Після Севастополя особовий склад пройшов так звану «чистку». І зараз команда курсантів — це братерство справжніх патріотів України, які з радістю очікують у своїх лавах молоде поповнення таких же бійців — завтрашніх першокурсників», — підкреслив курсант Євген Сірошенко.
Набір до академії-факультету проходитиме за п’ятьма спеціальностями: «Озброєння та військова техніка», «Радіоелектронні комплекси та системи озброєння і техніки ВМС», «Комплекси та системи озброєння ВМС», «Експлуатація суднових енергетичних установок», «Судноводіння». Приймаються громадяни, які мають відповідний освітній рівень та виявили бажання здобути військову професію. Це — цивільна молодь віком від 17 до 21 року та військовослужбовці-контрактники, які проходять службу в Збройних Силах України. Прийом заяв і документів проводиться до 19 липня, вступні випробовування — з 21 до 31 липня. Кількість балів у сертифікаті ЗНО із загальноосвітніх предметів (фізика, математика, українська мова) має становити не менше 124. Крім того, майбутнім курсантам проведуть психологічне і медичне обстеження, перевірять на фізичну витривалість. Документи приймаються у будівлі колишнього Інституту сухопутних військ за адресою: Фонтанська дорога, 10 (4-а станція Великого Фонтану).
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |