![]() |
|
![]() |
![]() |
Перша світова добігала кінця. Німецькі війська відступали. Восени 1918 року майже всі нації Австро-Угорщини оголосили про своє самовизначення. 30 листопада до Бухареста повернулися король та уряд. А 1 грудня 1918-го народні збори, які відбулися в Алба-Юлії, ухвалили рішення об’єднати Трансільванію, де румуни складали 2/3 населення, в єдину державу з королівством Румунії. Відтоді 1 грудня — Національний день Румунії.
З нагоди свята Генеральне консульство Румунії в Одесі організувало офіційний прийом. В урочистостях взяли участь представники обласної та міської влади, депутатського корпусу, громадські діячі та дипломати з різних країн, акредитовані в Одесі.
Гостей тепло зустріли генеральний консул Румунії Еміл Рапча та його дружина Олена. Пан консул серед іншого зазначив, що Румунія та Україна не лише сусіди, але й друзі. «Кожна з наших країн бореться за мир, за свободу, за демократію, за процвітання для нас та для майбутніх поколінь. Рік за роком з обидвох сторін робляться кроки, щоб збільшити співпрацю і краще розуміти один одного. 2 жовтня прем’єр-міністр Румунії Віктор Понта та прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підписали угоду про місцевий прикордонний рух і мале прикордонне співробітництво. 16 жовтня відкрито поромну переправу Іллічівськ — Констанца — Батумі, котра зв’язує три дружні країни. 19 листопада Кабінет Міністрів України розпорядився відкрити міжнародний пункт пропуску через українсько-румунський державний кордон для поромного пасажирського та вантажного сполучення між населеними пунктами Орлівка (Україна) та Ісакча (Румунія). Все це зміцнює торговельні та економічні відносини, сприяє розвиткові туризму, свободі пересування та посиленню довіри між людьми. Ми, румуни, як і ви, українці, любимо святкувати найважливіші дати разом з друзями. Сьогоднішнє свято 1 грудня — найбільш значуще для нас, а 22 грудня ми відзначатимемо 25-у річницю революції, котра скинула комуністичний режим, і румунський народ став на демократичний шлях розвитку», — сказав Еміл Рапча.
Вечір продовжився святковим концертом. Фольклор, естрада, опера, юні виконавці. І сюрприз від пана генконсула. Він, виявляється, не лише дипломат, але й справжній маестро вокалу. Еміл Рапча виконав романси, складні оперні твори та заспівав українською знамениту «Пісню про рушник», зірвавши бурхливі оплески.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |