![]() |
|
![]() |
![]() |
У нашій країні виросло не одне покоління відомих селекціонерів. Їхніми досягненнями може пишатися весь світ. Тим часом насінництво, особливо овочевих культур, відстає від потреб виробництва. У розмовах з фермерами не раз доводилося чути нарікання на якість посівного матеріалу. Буває, спритні ділки під виглядом відомих фірм продають аграріям насіння незрозумілого походження, а також вдаються до контрафакту.
І це при тому, що Україна була й залишається одним з основних виробників продукції рослинницької галузі. Вона входить до трійки світових лідерів з експорту зернових та з виробництва й експорту соняшникової олії. Досягнувши такого рівня, українські аграрії висувають особливі вимоги до якості посівного матеріалу цих культур.
Тому не дивно, що світові лідери з виробництва насіння пропонують нашим сільгоспвиробникам свої послуги. Одним із головних гравців у цій сфері є швейцарська компанія «Сингента», 27 тисяч співробітників якої працюють у 90 країнах світу, маючи на меті якомога повніше реалізувати потенціал рослин.
Щоб наші аграрії більше дізналися про ці можливості, у грудні «Сингента» провела в шести містах України ознайомчі форуми. Один з них відбувся в Одесі. У конференц-залі готелю «Брістоль» зібралися, з одного боку, представники компанії, а з другого — керівники сільгосппідприємств Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Керівник групи розвитку бізнесу «Сингенти» в Україні Хелен Феірлемб, мене-джер з розвитку бізнесу цієї компанії Петро Федина, керівник регіонального підрозділу «Південь» Наталія Пшець та старший консультант аналітичної компанії «Агрітел» Юрій Рубан розповіли учасникам зустрічі про переваги співробітництва з «Сингентою».
Компанія йде в авангарді виробників насіння, швидко реагує на потреби сільгоспвиробників і приділяє велику увагу їхнім вимогам. Тут налагоджено ретельний контроль за всім ланцюжком технологічного процесу, як-от вирощування батьківських ліній, безпосередньо гібридизація на ділянках, доробка на насіннєвому заводі, протруєння і пакування.
Загальна площа ділянок гібридизації в нашій країні цього року становила близько чотирьох тисяч гектарів. Ці площі планується розширити, оскільки науці відомо, що саме насіння місцевого виробництва більше адаптоване до конкретних умов вирощування, ніж завезене здаля.
«Сингента» презентувала аграріям і нові програми, які дозволяють вести бізнес ефективніше. Ось їх назви: «Підтримка Плюс», «Агрі Плюс» і «Форвард Плюс». Три плюси для аграріїв! Якщо коротко, то вони дозволяють українським сільгоспвиробникам мати простий доступ до різних сучасних фінансових інструментів, сприяють керувати погодними й ціновими ризиками. Ось що сказала Хелен Феірлемб:
— По-перше, ми допомагаємо реалізувати сільгосппродукцію за вигідними цінами. По-друге, захищаємо ціни на майбутній урожай від падіння. По-третє, пропонуємо механізми, які мінімізують вплив погодних ризиків.
Ми поцікавилися в учасників форуму, чого вони чекають від його проведення.
Микола Адамов, представник господарства «Агросоюз» Ананьївського району:
— Я хочу звірити своє розуміння ситуації зі світовими тенденціями і на основі додаткової інформації прийняти правильне рішення.
Євген Домарацький, очільник господарства «Світлана» з Єланецького району Миколаївської області:
— Поповнити свої знання, особливо щодо цінової політики на світовому ринку, ознайомитися з новим фінансовим продуктом від компанії «Сингента».
А ось відгук клієнта, який має досвід співробітництва зі швейцарцями.
Петро Гадз, власник ТОВ «Бучачагрохлібпром» (Тернопільська область):
— Ринок — як рулетка: ніколи не знаєш напевне, чого можна очікувати. Те, що пропонує «Сингента», допомагає мені почуватися впевненіше.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |