ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЩО СЛІД ЗНАТИ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ
30.01.2015 / Газета: Флот України / № 5(1579) / Тираж: 1000

Сьогодні в Україні розгорнута широка кампанія з метою інформування населення з приводу початку чергової хвилі часткової мобілізації. Так, в Одеському кризовому медіа-центрі на цю тему відбувся брифінг за участю помічника одеського військового комісара з правової роботи підполковника юстиції Олега Обухова.

На початку свого виступу офіцер зазначив, що часткова мобілізація в Україні розпочалася 20 січня. Всього ж вона триватиме 210 днів. Також у країні пройде й демобілізація тих, хто був мобілізованим в минулому році в період з 18 березня по 1 травня 2014.

— Наразі Одеському обласному військовому комісаріату визначене завдання щодо призову до ЗС України та інших військових формувань військовозобов’язаних загальною кількістю понад 4000 осіб, — зазначив підполковник юстиції Олег Обухов. — Відмінність цієї мобілізації від попередніх полягає у тому, що всі військовозобов’язані не будуть відразу направлятися у військові частини, які розташовані в зоні проведення АТО. Перед цим всі мобілізовані пройдуть навчання: солдати и сержанти в Навчальних центрах, офіцери — на курсах у вищих військових навчальних закладах.

Важливо, що на всіх мобілізованих та членів їхніх сімей будуть поширюватися соціальні гарантії згідно з чинним законодавством. За ними зберігається місце роботи, посада, компенсується середній заробіток, але не більш ніж на один рік. Вони отримуватимуть грошове забезпечення як військовослужбовці-контрактники з доплатою за участь в АТО. Також мобілізовані будуть звільнені від сплати штрафів, відсотків за договорами банківської позики та інших видів договорів. Більшість банків взагалі готові надати військовослужбовцям банківські канікули на час проходження служби.

Цього року, паралельно з мобілізацією, буде проведено і призов, але поки немає подробиць, як це буде відбуватися. Указу Президента немає. Призовний вік зросте на два роки і складе з 18 до 27 років. Призовників в зону проведення АТО направляти не будуть.

Мобілізовані в першу чергу будуть добровольці, у другу — ті, хто пройшли відповідну військову підготовку. Зараз армії потрібні члени екіпажів бронемашин, водії, артилеристи, зв’язківці.

Проблема з необхідним числом резервістів пов’язана зі скороченням чисельності армії, в останні роки скоротився резерв. Є спеціальності, за якими вистачає військовозобов’язаних, але є й такі, за якими доведеться призивати тих, хто має відповідну цивільну спеціальність, але які раніше не служили. Вони теж будуть мобілізовані в разі потреби.

Отримавши повістку, людина повинна прибути вчасно в зазначене місце. Якщо цього не відбудеться — це вже є злочин. Відмова розписатися в отриманій повістці аналогічно вважається злочином.

— Закони про мобілізацію оборони кажуть, що мобілізація може проводитися як під час воєнного стану, так і до нього, — зазначив підполковник юстиції Олег Обухов. — За більш детальною інформацією з питань соціального захисту військовослужбовців всі бажаючі можуть звернутися за телефонами “гарячої лінії”: (048)-79-53-652, (048)-73-41-744 з 9-00 до 18-00 в робочий час.

Автор: Олександр ЗАВТОНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту