![]() |
|
![]() |
![]() |
У зв’язку з подіями на сході України наше суспільство переживає масовий стрес, особливо велику психологічну травму отримують учасники АТО, члени їх сімей, населення, що проживає в зоні бойових дій, а також тимчасово вимушені переселенці, які повинні були все покинути та переїхати в інші регіони.
Зокрема, за даними Одеського регіонального штабу соціального забезпечення громадян, які вимушено переселились із зони АТО та АР Крим, в Одеській області зареєстровано понад 27 тисяч вимушених переселенців, з яких понад 6,5 тисяч дітей. Кількість людей, які переживають травмуючі події зростає, поряд з цим не вистачає спеціально навчених психологів.
Для того, щоб масштабно проводити психологічні заходи серед населення, в Одесі в приміщенні HUB Odessa відбувся круглий стіл, під час якого було презентовано трирівневу систему психосоціальної роботи з особами, які переживають травмуючі події.
У заході взяли участь представники Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуації в Одеській області, Центру соціальних ініціатив та розвитку, Волонтерської психологічної групи Одеси, «Об’єднання творчої інтелігенції «Асамблея», БО «АССОЛЬ» та інші волонтерські організації.
Під час презентації трирівневої системи психосоціальної роботи, голова громадської організації «Центру соціальних ініціатив та розвитку» Олександр Димитревич пояснив, що вона включає соціально-гуманітарну підтримку населення, навчання соціальних працівників, педагогів, волонтерів та інших фахівців методам первинної оцінки стану для подальшого переадресування постраждалих, при необхідності, до психологів, психотерапевтів, а також навчання самих психологів і психіатрів спеціальним програмам і техніці кризової допомоги.
Окрім цього, представник командування ВМС ЗС України капітан 2 рангу Володимир Новохацький розповів про необхідність соціально-психологічної допомоги військовослужбовцям та можливість її впровадження.
– На даний час це питання є дуже актуальним. Велика кількість військовослужбовців пройшли через бойові дії і зараз потребують реабілітації. Також необхідна підтримка військовослужбовцям, які переїхали із АР Крим до Одеси і є переселенцями. Даний захід показав високий рівень організації та взаємодії державних служб та волонтерів, які опікуються громадянами, що потребують психологічної допомоги, – зазначив тимчасовий виконувач обов’язків начальника групи військово-соціальної роботи відділу по роботі з особовим складом командування ВМС ЗС України, капітан 2 рангу Володимир Новохацький.
В ході презентації трирівневої системи психосоціальної роботи було зроблено низку доповідей і виступів. Крім того, учасники заходу розглянули питання створення єдиного протоколу взаємодії державних служб та громадських організацій щодо психореабілітації постраждалих.
За словами заступника командувача ВМС ЗС України по роботі з особовим складом командування ВМС ЗС України капітана 1 рангу Андрія Урсола, учасники АТО є яскравим прикладом соціальних проявів посттравматичного стресового розладу, причиною якого є бойові дії на сході держави.
– Наші бойові побратими потребують психологічної допомоги та реабілітації, – відмітив капітан 1 рангу Андрій Урсол. – Найнебезпечніше у посттравматичному синдромі – його відстроченість. Можуть пройти десятки років, перш ніж який-небудь поштовх переведе травму з підсвідомості на свідомий рівень. Тому запровадження трирівневої системи психосоціальної роботи з особами, які переживають травмуючі події є одним із аспектів, з допомогою якого можна буде вирішити питання стосовно реабілітації військовослужбовців – учасників АТО.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |