![]() |
|
![]() |
![]() |
Пенсійна система України – важлива складова національної безпеки держави та важливий чинник стабільності у суспільстві. Загрози, виклики, перспективи реформування системи пенсійного забезпечення в Україні обговорювалися під час розмови з начальником Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександром Буряченком.
– Олександре Євгеновичу, зміни в пенсійній системі стосуються тисяч людей. Нашим читачам буде цікаво дізнатися, якими питаннями займалося і над вирішенням яких проблем працювало управління протягом півріччя?
– Головне та підвідомчі управління ПФУ в Одеській області працюють відповідно до пріоритетів, визначених чинним законодавством України. Це наповнення бюджету Фонду, активізація роботи щодо погашення заборгованості роботодавців зі сплати пенсійних внесків, подолання тінізації доходів громадян та їх легалізація, контроль за використанням пенсійних коштів, запобігання порушенням інтересів громадян тощо.
На обліку в управліннях ПФУ в Одеській області перебуває 645,2 тисячі пенсіонерів. Середній розмір пенсії в першому півріччі поточного року становив 1580,7 гривні.
Найбільша кількість пенсіонерів – 505778 осіб, або 83,7 відсотка, – отримують пенсію від 1000 до 3000 гривень.
У січні – червні поточного року Пенсійним фондом України згідно зі встановленим графіком у повному обсязі забезпечено фінансування видатків на виплату пенсій у сумі 6119,2 мільйона гривень.
– Як управління допомагає пенсіонерам-переселенцям із Донецької та Луганської областей?
– В Одеській області особлива увага приділяється проблемам пенсіонерів-переселенців. Так, станом на 1 липня 2015 року із заявами про переведення виплати пенсій звернулося за новим місцем проживання 11500 осіб, з Донецької області – 6487 осіб, з Луганської – 5013, з них цього року – 1457 осіб.
До кінця року Головним управлінням ПФУ в Одеській області мають бути здійснені видатки на пенсійні виплати у сумі 5,3 мільярда гривень, зокрема на виплати пенсіонерам-переселенцям – 201 мільйон гривень, які повністю враховані в цьогорічному бюджеті Фонду.
– В наш непростий час особливої актуальності набуває питання економії коштів. Де ви знаходите резерви для економії та яким чином наповнюєте бюджет Фонду?
– Економію видатків у 2015 році забезпечать ухвалені на початку року Верховною Радою України зміни до пенсійного законодавства в частині припинення виплат пенсій за «спеціальними законами» та обмеження пенсійних виплат особам, що працюють, а також поетапного підвищення на 5 років пільгового стажу для жінок (шкідливі та важкі умови праці), для осіб, що мають право на пільгову пенсію за вислугу років.
Така економія становитиме у річному вимірі, за прогнозними розрахунками, майже 360 мільйонів гривень. Саме на цю суму зменшиться початково запланований дефіцит бюджету Фонду.
А щодо питання наповнення бюджету ПФУ, то у 1 півріччі 2015 року з усіх джерел фінансування надійшло 6267 мільйонів гривень, що на 735,1, або 13,3 відсотка, більше, ніж за аналогічний період минулого року.
При цьому власні надходження ПФУ, порівняно з першим півріччям 2014 року, збільшилися на 7 мільйонів гривень.
Значний резерв наповнення бюджету – погашення заборгованості з платежів до бюджету ПФУ. У цьому напрямі головним управлінням вживаються всі передбачені законодавством заходи, зокрема, разом із органами державної фіскальної служби, державної виконавчої служби, місцевими органами влади, соціальними партнерами.
Станом на 1 липня 2015 року органами Фонду направлено до суду 651 позов про стягнення 10550,4 тисячі гривень. За результатами проведеної роботи надійшло 2748,7 тисячі гривень. В органах державної виконавчої служби перебувало 17,3 тисячі виконавчих документів про стягнення коштів в інтересах органів Пенсійного фонду України на суму 69361,2 тисячі гривень (без урахування зупинених проваджень).
– Які зміни очікуються в системі пенсійного забезпечення держави?
– Пенсійний фонд України визначив основні напрями оздоровлення та модернізації пенсійної системи України. Це забезпечення максимального рівня автоматизації основних функціональних процесів в органах ПФУ, створення централізованої системи призначення і виплати пенсій, усунення впливу людського чинника на цей процес, ліквідація соціальної несправедливості у пенсійній системі, позбавлення невластивих виплат у солідарній системі, впровадження єдиних стандартів в обслуговуванні громадян, створення єдиного відкритого, прозорого і доступного інформаційного простору ПФУ.
У першому півріччі розроблено та впроваджено нову організаційну структуру органів Фонду. Оновлюється кадровий склад управлінь. Зокрема, з початку року оновлено 6,7 відсотка керівництва підрозділів Головного управління. Триває робота з оптимізації структури та чисельності працівників підвідомчих управлінь Фонду Одещини.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |