![]() |
|
![]() |
![]() |
(Дещо з минулого, реалій дня і перспектив)
За підсумками конкурсу, оголошеного очільником Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі, головою Савранської райдержадміністрації був призначений одесит Віталій Свічин-ський. З часу призначення на посаду, минуло сто днів. З цієї нагоди ми й ведемо розмову.
— Віталію Сергійовичу, моє перше запитання може залишитися за рамками опублікованого. Вам можна ставити будь-які питання чи…
— Я зрозумів. Ви можете запитувати про все, що вас цікавить, можете ставити і не комфортні для мене запитання, а не лише ті, які прийнято у таких випадках, що роблять для опитуваного певний піар. Хочу, аби наш діалог пройшов відверто. Мені нічого приховувати.
— Добре. Тоді скажіть, будь ласка, про таке. У вас був бізнес, який приносив гроші. Яку вигоду приносить перехід на державну службу? Зарплати тут мізерні. Хотілося задовольнити свої амбіції? Відчути владу?
— (Посміхається). Мені 29 років. Напевне, саме молоде покоління найбільше відчувало, що ми повинні жити по-іншому, по-новому. Тому разом зі своїми однодумцями я вийшов на Євромайдан у Києві. Революція Гідності наповнила мене такою наснагою, такою енергетикою, стільки народила нових думок і прагнень, що повертатися у вже второвану колію не було ніякого бажання. Хотілося діяти, щось міняти у суспільстві, міняти країну.
У вересні 2014 року я обійняв посаду начальника управління соціального захисту населення Комінтернівської ра-йонної державної адміністрації, провів певні реформи в управлінні. Потім взяв участь у конкурсі на голів РДА. Ось так потрапив до Саврані.
— Нинішню посаду ви обійняли напередодні місцевих виборів, за результатами яких стали депутатом Одеської обласної ради від нашого району. Як це вдалося?
— Якщо вам хочеться запитати, чи був якийсь адміністративний тиск, певні заборонені технології, то одразу відповім: цього аж ніяк не могло бути, бо це іде врозріз із моїми життєвими позиціями, моїми принципами. Я навіть не проводив ніякої передвиборної агітації, нікому нічого не обіцяв. Просто відразу після посадового призначення взявся за роботу. Найперше ми відремонтували дорогу Саврань — Дубинове, яка з’єднує район з трасою Одеса — Київ, у чому велику допомогу надали підприємці. Зі своїми заступниками об’їздив усі населені пункти. Ми вивчили потреби громад, на основі чого була розроблена карта з відзначенням на ній проблем кожного села. Водночас мене дуже цікавило, чим живе молодь Савранщини, чим вона переймається. Я запросив юнаків та дівчат до селищного парку на відверту розмову. На моє прохання діалог відбувся без участі учителів та батьків, що могло стати певним стримуючим фактором при висловленні ними своїх поглядів та переконань. Розповів їм про свої задуми. В результаті ми провели суботник на острові Кохання, де планується встановити безкоштовний wi-fi, облаштувати волейбольний майданчик, поставити лавочки і так далі. Запропонував молоді взяти участь на вже організованій електронній сторінці «Вісник Савранщини» у конкурсі ескізів цих лавочок.
Ось таким був початок. Це сколихнуло людей, вони побачили, що реально можна щось змінити, повірили, що я захищатиму їхні інтереси на обласному рівні, робитиму все для реалізації своїх планів, і підтримали мою кандидатуру.
— Які основні напрямки вашої діяльності як голови райдержадміністрації?
— Найперше — відновлення інфра-структури району. Це встановлення вуличного освітлення, забезпечення населених пунктів водою, ремонт доріг. Відзначу, що питання ремонту доріг не сходить у нас з порядку денного. Так, проводяться ремонтні роботи у напрямку Саврань — Бакша. В останні дні року нам вдалося залучити державне фінансування на поточний ремонт 320 метрів відрізку цього автошляху і покласти на ньому суцільне асфальтне покриття. Виконується біло-щебеневе покриття дорожнього полотна у багатьох напрямках залісної зони. За новою технологією заасфальтуємо дорогу до Кам’яного, на що буде залучено 3,5 мільйона гривень з обласного бю-джету. Загалом до кінця 2016-го плануємо впорядкувати 60—65% дорожнього сполучення.
Другий напрямок — розвиток еконо-міки. Сюди входить сільське господарство, деревообробна галузь, туризм. Третє — робота над вирішенням соціальних питань: ремонти шкіл, дитячих садочків, зміцнення їх матеріально-технічної бази, покращення якості медичного обслуговування населення, розвиток спорту.
Що стосується закладів освіти, то насамперед необхідно капітально відремонтувати неділківську школу, на що буде спрямовано 1,2 мільйона гривень з обласного бюджету і 200 тисяч — зі спеці-ального рахунку відділу освіти. Ще 1,4 мільйона гривень з обласного бюджету нам виділять на придбання сучасних опалювальних котлів для школи у селі Вільшанка. Модернізуємо систему опалення у спортивній школі «Олімп». Разом з тим облаштуємо спортивний зал у Дубинівському будинку культури. Але гроші на виконання запланованого використовуватимуться не лише з бюджетів — місцевих, обласного, державного. Ми розробляємо карту району, яку навесні презентуємо інвесторам України. Обговорюється питання про залучення в економіку іноземних інвестицій. На даному етапі проводяться перемовини з німецькими спеціалістами, які мають бажання відновити в районі садівничу та овочеву галузі.
— Зацікавленість у населення викликала ваша увага до розвитку туризму в районі. Які ваші підходи до вирішення цього питання?
— Коли я приїхав до Саврані, мене вразило багатство краю: ліси, річки, ставки, озера, багатюще історичне та культурне надбання. І все це, образно кажучи, лежить мертвим пластом, не використовується. Ми вже вели мову про острів Кохання. Яке чудове місце для відпочинку — такий ландшафт, такі природні дані! Ну як усе це не задіяти?! А чого варта Гетьманівка зі своїм старовинним храмом та унікальним дендропарком! Навесні ми запросимо сюди польське консульство, нащадків князів Любомирських, які розбудовували цю територію. Запрацюють уже запущені нами в дію інші проекти. Ось у жовтні в селі Кам’яне відбувся фестиваль «Гайдамацька січ». Влітку тут планується відкрити обласний центр патріотичного виховання молоді. Сьогодні на базі Осичанського лісництва працює «Резиденція Святого Миколая». Її уже відвідало понад 3500 осіб. Приїжджають гості з сусідніх районів та областей, з Одеси, Києва. Відвідав «резиденцію» екс-президент Грузії, голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі. Тож Саврань ми таки зробимо туристичною!
— Віталію Сергійовичу, якщо ми вже домовилися бути відвертими, то скажіть: Саврань — це ваш тимчасовий причал?
— (Задумується). Хочу відповісти так, щоб мене зрозуміли. Я нічого поганого не бачу в тім, що людина, реалізувавши себе на певному рівні, прагне піднятися на вищий щабель, інакше не було б прогресу, розвитку суспільства. Необхідно лише повністю віддаватися тому, чим ти на даному етапі займаєшся, і досягати потрібних результатів. А коли район передається від одного керівника до іншого, при цьому необхідно передавати свою стратегію, потрібно, щоб новопризначений посадовець використовував напрацювання свого попередника і йшов далі, а не повертався назад, до винайдення велосипеда.
У нас ще є час, щоб чогось досягти, щоб мати що передавати. Слід лише працювати — впевнено, наполегливо і послідовно.
— Дякую, Віталію Сергійовичу, за розмову і бажаю успіхів.
Розпитувала Діана МУДРА, член Національної спілки журналістів України.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |