ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Про урядового короля і пішаків із Ради
18.02.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 16(21693) / Тираж: 8525

У вівторок в Одесі, як і в багатьох обласних центрах України, перед адмінбудівлею на проспекті Шевченка пройшла акція «Прем’єра-мародера — під трибунал!». Опоненти нинішнього уряду, передусім активісти ВО «Свобода» та «Сили людей», вимагали відправити Яценюка у відставку за те, що всі заявлені реформи провалено, а корупційні скандали навколо Кабміну не вщухають ні на мить.

Пікетувальники, зокрема, вимагали відмовитися від урядового наміру приватизувати Одеський припортовий завод. За словами лідера обласної організації «Свободи», народного депутата шостого скликання Павла Кириленка, продаж стратегічно важливих для країни об’єктів під час війни — це злочин і свідчення безпорадної економічної політики, якою намагаються латати діри в бюджеті. «Замість запровадження воєнного податку для олігархів, стимулювання розвитку середнього і малого бізнесу, уряд не знайшов нічого кращого для наповнення бюджету, ніж продаж стратегічного прибуткового підприємства. І це ухвалює команда, яку зовсім нещодавно небезпідставно звинувачували у зловживанні на суму понад 7,5 мільярда гривень!» — зазначив Павло Кириленко.

Таким же злочинним учасники акції назвали й рішення уряду про припинення державного фінансування професійно-технічних навчальних закладів і перекладення цієї функції на місцеві бюджети. Висловити своє обурення з цього приводу під стінами ОДА разом з маніфестантами зібралися директори профтехучилищ з

Овідіополя, Білгорода-Дністровського, Теплодара. «Заклад з місцевого бюджету ніякої допомоги не отримує, викладачі залишаються без зарплат, нам ні з чого виплачувати стипендії учням. За несплату нам відключають електроенергію, водо- і теплопостачання. А з чого нам платити? В нашого закладу просто нема таких коштів. Ми не видали 48 дипломів. Їх виготовляли в Києві, хто тепер це оплачуватиме? У дітей через це зриваються контракти з працевлаштування, а ми нічого не можемо вдіяти. Ми стали заручниками чиїхось брудних махінацій», — обурювався Ігор Берестнєв, директор Білгород-Дністровського професійного буді-вельного ліцею. Таких закладів на Одещині близько 40, і в усіх проблеми ті ж.

До пікетувальників вийшов керівник апарату облдержадміністрації Вадим Грузін. Він нагадав, що відставка уряду — не в компетенції обласної влади. Мусимо, мовляв, дочекатися рішення з Києва.

А в столиці того дня якраз і вирі-шувалася доля Кабміну. Заслухавши звіт прем’єра, Верховна Рада визнала роботу урядовців незадовільною, що дало можливість поставити питання про відставку на голосування. Але в цій складній шаховій комбінації, з елементами трагікомедії, після оголошеного шаху мат Кабміну не поставили. Король всидів за рахунок того, що пішаки вдало зіграли свою партію. Резолюція про відставку набрала лише 194 голоси депутатів при необхідному мінімумі 226.

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015
Перейти на повну версію сайту