ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
«Завжди з тобою, Україно!»
28.04.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 37-38(21714-21715) / Тираж: 8525

Саме ці слова, прості, але ємні за змістом, обрав епіграфом до бібліографічного покажчика своїх наукових та публіцистичних праць «Національна ідея, культура і українська державність» кандидат історичних наук, доцент, шанований автор «Чорноморських новин» М.Т. Безотосний, означивши ними власне незмінне кредо.

Микола Трохимович народився 24 квітня 1941 року (тобто цими днями відзначив славний 75-літній ювілей) у селі Вільниця Чутівського району Полтавської області в родині нащадків козаків. У горнилі Другої світової війни загинув його батько, а через два місяці навчання хлопчика в першому класі — померла мати. Тож у роки повоєнного лихоліття Микола ріс круглим сиротою, формуючись у вирі жорстокого тоталітарного режиму. На собі відчув голодомор кінця 1940-х, несправедливість комуністичної радянської системи.

Після закінчення середньої школи три роки завідував клубом у Вільниці й одночасно навчався в Гадяцькому культосвітньому училищі. У 1961-у вступив на історико-філологічний факультет Полтавського педінституту ім. В.Г. Короленка. Проте не судилося продовжити навчання: наступного року отримав повістку з військкомату про призов на службу. Після армії і в зв’язку з реорганізацією історико-філологічного факультету Полтавського педінституту вступив на історичний факультет Харківського університету, який закінчив у 1969 році.

Усе своє трудове життя М.Т. Безотосний присвятив роботі зі студентською молоддю. Понад 20 років педагогічної діяльності віддав Полтавському сільськогосподарському інституту (нині — Полтавська державна аграрна академія). Працював також доцентом Київського технологічного інституту легкої промисловості, завідував кафедрою гуманітарних дисциплін Державної академії житлово-комунального господарства (м. Київ).

За час викладацької діяльності видав підручники з курсу «Історія України», «Політологія» та «Історія української культури», підготував докторську дисертацію на тему «Україна в добу сталінщини: історія опору», опублікував кілька монографій та понад 250 фундаментальних наукових праць з проблем державотворчих процесів в Україні, формування української національної ідеї та культури.

З-під його пера вийшли статті, надруковані у київських часописах, про сутність тоталітарного і фашист-ського режимів: «Становлення тоталітарного режиму в радянському суспільстві та фашизму в Німеччині: порівнювальний аналіз, джерела формування та механізм утворення», «Говоримо про режим Гітлера — бачимо режим Сталіна, говоримо про режим Сталіна — бачимо режим Гітлера», «Читаємо «комунізм» — розуміємо «фашизм», «Сталінізм фашизмові — «старший брат»...

В останні роки в зв’язку з переїздом до Одеси Микола Трохимович багато друкується в тутешній пресі. У газеті «Чорноморські новини» він, зокрема, опублікував такі статті: «Найблагородніший у світі ідеал», «Не любите Україну? Забирайтеся геть!», «Нова Україна починається Кобзарем», «Якби ви вчились так, як треба...», «До витоків нашої державності», «І в твоєму імені живу», «Підмурівок держави», «Його мелодія живе в серцях народу», «Роздуми небайдужого виборця», «Вмерли в Новім Заповіті з славою святих...», «Бо хто матір забуває...».

Щиро вітаємо нашого шановного автора з ювілеєм і бажаємо міцного здоров’я й творчого натхнення.

Колектив «Чорноморських новин».

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту