![]() |
|
![]() |
![]() |
Наступного року, в листопаді, військово-історичний музей оперативного командування «Південь» відзначає півстолітній ювілей.
Його створення свого часу ініціював командувач військ Одеського військового округу генерал-полковник А.Х. Бабаджанян. В експозиціях відображено славетну бойову історію військового об’єднання, що має давні та міцні традиції. Відображено драматичні та звитяжні долі людей різних поколінь, захисників нашої Батьківщини, кожен з яких зробив свій внесок у зміцнення обороноздатності держави.
Музей і сьогодні залишається важливим центром виховання у молодих українців патріотичного духу та зацікавлення мілітарною справою. З’явилися нові експонати, що розповідають про військову історію вже незалежної України – зокрема про буремні події на сході країни, де наші воїни захищають свій народ, стоячи на перешкоді спробам зазіхнути на саму його державність.
Проте лише раз за час існування музею проводилася його капітальна реконструкція – понад тридцять років тому. А втім є потреба не тільки у ґрунтовному ремонті будівлі, але й в оновленні основних фондів. Тож з ініціативи командувача ОК «Південь» це діло зрушило з місця.
Звісно, воно потребує неабияких коштів. Але й дружня рука помочі не забарилася. Подали її земляки, зокрема активіст волонтерського руху, керівник групи будівельних компаній «ПСМ» Вадим Громов. Його енергійна підтримка забезпечила справу сучасними матеріалами, уможливила пильне обстеження приміщень, сховищ. І вже чимало зроблено на третьому поверсі: все опоряджено і з освітленням повний гаразд.
Працівники музею вже приміряють експонати до оновлених стін. До речі, саме тут з’явиться нова експозиція, присвячена подіям на сході України. В цьому дуже допомогли волонтери, зокрема Асоціація козацьких товариств «Січ» під керівництвом Івана Герасименка, спільнота, очолювана киянкою Наталією Дроздовою, громадська організація учасників АТО «Великі серця» та ще багато хто з людей, зацікавлених дійсно всенародною справою – захистом Вітчизни.
Робота триває. І тішиться серце, коли бачиш, як гаряче відгукнулися на ініціативу військового командування наші люди, для яких поняття «військова історія» – не пустий звук, а можливість реально допомогти збереженню та примноженню нашої спільної спадщини.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |