ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ТРАДИЦІЇ І НОВАЦІЇ СПОРТИВНОЇ МЕДИЦИНИ
02.06.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 47(21724) / Тираж: 8525

В Одесі пройшла науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної реабілітації, фізичного виховання та валеології-2016».

Євген Михайлюк, один з учасників конференції, доктор медичних наук, професор Запорізького медуніверситету, про спортивні травми знає не з чужих слів: із 12 років він займався спортом, спочатку виступав на змаганнях із штовхання ядра, потім була тренерська робота й одночасно — медицина та реабілітація. «У штовханні ядра спортсмен отримує великі навантаження на найчутливіший відділ хребта — поперек. Травмування дуже часто бувають», — ділиться досвідом Євген Петрович. Методику лікування для себе розробляв сам. В її основі — профілактика. «Треба зміцнювати суглоби, поперек, хребет загалом, м’язи живота і спини», — радить усім, а спортсменам — передусім.

Уже в лікуванні професор із Запоріжжя не відкидає й нетрадиційну медицину. Найкраще про неї знають в Українській академії універсології. Там травми пропонують лікувати за технологією балансу чотирьох стихій — Вогню, Землі, Повітря і Води. Вчення — специ-фічно-філосовське. «Кожне слово, кожен вчинок впливають на наш генетичний апарат. Ця модель має зв’язок із математичною табличкою Піфагора. Це також пов’язане із циклами розвитку людини, і це дуже важливо, — великий вплив мають стосунки дітей з батьками», — зазначив Валерій Качура, представник нетрадиційної медицини з Чорноморська.

Універсологи пропонують традиційним медикам у лікуванні орієнтуватися на основи законів природи, шукати баланс і виходити на причини захворювання чи травми. Починати лікування вад хребта чи вже набутих ускладнень після травм треба зі стоп. «От я стою на ступнях, а навантаження йде на шийний відділ, де розташовані судини, які забезпечують кровообіг до головного мозку. Зрозуміло, якщо будуть проблеми в ступнях, усе це позначатиметься на всьому організмі. Маленький дефект залишиться непоміченим, але з часом, при збільшенні навантажень і пришвидшенні ритму життя, людина почне страждати. Від цього в її житті виникне напруга, конфлікти, а в майбутньому і серйозні хвороби», — вважає Валерій Качура.

Як саме лікувати спортивні травми? Є вибір. На конференцію з’їхалися учасники не лише з України, а й з усього світу. «У нас представлено близько 200 робіт — з Києва, Одеси, Дніпропетровська, Харкова, Запоріжжя... Також є напрацювання з-за кордону — Білорусі, Росії, Молдови та інших країн», — розповіла одна з організаторів форуму, завідувач кафедрою фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і валеології Одеського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Олена Юшковська (на знімку).

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту