ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Сезон «кишкового грипу»
07.07.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 57(21734) / Тираж: 8525

Сильний спалах кишкової інфекції в Ізмаїлі згас. І хоча станом на 4 липня у медичних закладах міста на стаціонарному лікуванні все ще перебувала 51 особа, 39 з яких діти, здоров’я пацієнтів особливої тривоги не викликає — люди одужують. Нових випадків звернень зі скаргами на нездужання, пов’язане з кишковими інфекціями, з Ізмаїла, сіл Броска та Матроска цього району не зареєстровано. Це дає підстави говорити про завершення спалаху, повідомляє прес-служба СЕС.

Загалом упродовж 16—30 червня до Ізмаїльської районної лікарні з попереднім діагнозом «гострий гастроентероколіт» звернулися 776 осіб (з них 449 дітей).

Людей цікавить остаточна причина такого масового інфікування. Нагадаємо, за попередніми даними МОЗ, сталося це через потрапляння відходів із вбиралень будинків приватного сектору в міську водопровідну мережу внаслідок підтоплення, зумовленого сильними зливами. Є припущення, ніби кишковий вірус, який наробив такого лиха в Ізмаїлі, прибув до нас водою із сусідніх країн, адже до цього в області не висівали подібного штаму кишкової вірусної інфекції.

Відбір для контролю якості питної води із свердловин на санітарно-гігієнічні, вірусологічні та мікробіологічні дослідження на території Ізмаїльського району продовжуються. Проте люди вже набули імунітету проти пережитого зараження, тож повторних спалахів не передбачається. Спокійні медики і стосовно можливого поширення гепатиту А (хвороби Боткіна), якого так боялися. Однак для них команди «відбій» ще довго не пролунає. Гепатит надзвичайно підступна хвороба, інкубаційний період якої триває близько місяця.

Фахівці запевняють: щось подібне Одесі, яка гостинно прийняла мало не рекордну кількість відпочивальників, не загрожує.

Про епідеміологічну ситуацію в місті йшлося на брифінгу Людмили Красницької, провідного епідеміолога обласного департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення.

В Одесі, на радість місцевим і приїжджим відпочивальникам, знято заборону на купання на всіх пляжах: станом на 30 червня вода на пляжах Лузанівка, Ланжерон, Відрада, Дельфін, Аркадія, Чайка, Курортний та Золотий берег за санітарно-мікро-біологічними показниками відпові-дала нормативним вимогам.

Морське тепле плесо, сказала Людмила Красницька, — це традиційне джерело поширення ротавірусної інфекції, гострого вірусного захворювання, яке характеризується проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла. До цього, найчастіше, призводить ковтання води під час купання, до чого особливо схильні маленькі діти. Ротавірусне захворювання може мати легку форму перебігу — водяниста діарея триває кілька днів, при тяжкій формі спостерігається блювання, жар. Інкубаційний період — 1-3 дні. Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок — різке підвищення температури (у близько третини інфікованих — до 390С), нудота, іноді біль у животі, часте блювання, сильний пронос, яскраво-жовті, водянисто-пінисті випорожнення. Крім того, у більшості хворих з’являється нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Люди називають таку інфекцію «кишковий грип». Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, як правило, зникають через 3—7 днів.

Найуразливіші до інфекції — діти віком до п’яти років. Традиційно в спекотні місяці, наголосила Людмила Красницька, рівень захворюваності зростає. Близько 800 осіб уже встигли підхопити кишкову інфекцію. Щодня по 30—50 пацієнтів госпіталізують до міської інфекційної лікарні, переважно дітей.

Недуга, сказала вона, протікає в досить легкій формі, оскільки більшість людей уже набула імунітету від ротавірусної інфекції.

Чисті руки (їх мити необхідно щонайменше 10—15 разів на день з милом, витираючи одноразовими паперовими серветками), інші правила особистої гігієни врятують від неприємностей, спричинених зараженням.

На пляж, порадила Людмила Красницька, беріть із собою достатню кількість чистої води, щоб досхочу пити і мити нею руки, а також серветки, просочені антисептиком, а не пакунки з їжею, яка дуже швидко псується навіть у переносних термопакетах і часто стає причиною харчового отруєння.

До слова, випадки дизентерії цього року у нас в області практично не реєструються.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту