ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Великі ризики високих температур
04.08.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 66(21744) / Тираж: 8525

Шановні жителі Одещини!

Адміністрація Одеських магістральних електричних мереж нагадує про великі ризики виникнення пожеж у період високих літніх температур. Влітку, зазвичай, збільшується кількість низових пожеж. Пожежі завжди завдають величезної шкоди довкіллю та всьому живому, спричиняють значні матеріальні збитки, загрожують безпеці та життю людей. За лічені години вогнем знищуються лісові масиви, що вирощувалися десятками років, гинуть дикі тварини та птахи.

Звертаємося до керівників виконавчої влади, районних, міських, сільських рад, керівників промислових підприємств, селянських, фермерських господарств, установ, землевласників і землекористувачів, мешканців населених пунктів і тих, хто відпочиває у нашому краї, та закликаємо до співпраці в питанні запобігання пожежам під час проведення польових механізованих робіт.

Дотримання Правил пожежної безпеки, а саме неприпустимість спалювання стерні, соломи, очерету, сухої трави, бадилля поблизу підстанцій та на прилеглих до них територіях, в охоронних зонах ліній електропередачі 110—750 кВ, як і збереження цілісності опор та їх елементів, має велику важливість. Низові пожежі, дим та вогонь є напівпровідниками і можуть призводити до аварійних відключень ліній електропередачі і знеструмлення, а падіння опор — до коротких замикань з автоматичним вимиканням цих повітряних ліній, відключення чи обмеження на значний час енергопостачання промислових підприємств та споживачів. Вогонь здатен спричинити виведення з ладу обладнання підстанцій, що також призводить до припинення електропостачання не лише найближчих до місця пожежі домівок, а й цілих районів, до виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.

Відпочиваючи на природі, звертайте увагу на наявність енергетичних об’єктів поблизу та обов’язково дотримуйтеся Правил пожежної безпеки. Ігнорування елементарних правил безпеки — неправильно розведене чи погано погашене багаття, випадково кинутий на суху траву запалений сірник чи недопалок можуть обернутися великою бідою та завдати непо-правної шкоди людському здоров’ю і життю.

Шановні батьки! У наших дітей під час канікул багато вільного часу. Саме в літній період діти отримують найбільше травм, наражають себе та інших на небезпеку. Своїм прикладом учіть дітей не порушувати Правил пожежної безпеки. Нагадуйте їм, що трансформаторні підстанції — не місце для забав. Поблизу ліній електропередачі небезпечно гратися, гойдатися на деревах, запускати повітряних зміїв, рибалити, розпалювати багаття.

Повітряні лінії електропередачі іноді самі можуть стати джерелами пожеж у разі виникнення аварійних режимів роботи, як-от обриви проводів, замикання на землю через тіло опори (ознаками якого є випаровування вологи з ґрунту навколо опори, виникнення електричної дуги на стійках і в місцях закладення опори в ґрунт, пошкодження ізоляторів, доторкування проводу до тіла опори). При виявленні таких пошкоджень необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише торкатися, а й підходити на відстань ближче 8—10 метрів до обірваних проводів повітряних ліній електропередачі, які лежать на землі або звисають з опор чи з дерев. Високовольтна напруга здатна травмувати людину за кілька метрів, навіть якщо вона не торкається безпосередньо струмопровідних частин.

При виявленні фактів горіння або підпалів сухої рослинності, очерету, післяжнивних залишків, фактів розкрадання елементів металевих опор просимо повідомляти про них органи ГУ ДСНС за телефоном 101, в місцеві правоохоронні органи та Одеські МЕМ за телефоном чергового диспетчера 723-63-33.

Бережіть себе та своїх близьких!

З повагою,

Адміністрація і колектив Одеських магістральних електричних мереж.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту