![]() |
|
![]() |
![]() |
Як найкраще пропагувати досвід успішної реформи місцевого самоврядування? Дуже просто: їхати туди, де цей досвід надбали, і дивитися. Відомо ж бо, що краще один раз побачити, ніж десять разів почути.
У рамках робочих візитів Одещиною голова облради Анатолій Урбанський разом з очільниками сільських рад південних районів завітали на гостину в Балту — на власні очі переконалися у перевагах добровільного об’єднання територіальних громад.
На Одещині вже створено вісім об’єднаних територіальних громад, у перспективі — ще 16. З них Балтська — най-більша. Не лише в нашій області, а й в усій Україні. Реформу децентралізації тут зрозуміли, прийняли і змогли використати на користь людині. Чого не скажеш про південних сусідів. У Реній-ському та Ізмаїльському районах до цього ще тільки йдуть. «Якщо на півночі Одеської області реформа просувається досить активно, то на півдні, там, де в нас багато різних національностей, вона трохи пробуксовує. Цей приїзд голів сільських рад південних районів до Балти ми ініціювали для того, щоб вони побачили перші позитивні паростки від об’єднання громад і не боялися гуртуватися у своїх районах», — зазначив Анатолій Урбанський.
Спеціальна нарада-презентація щодо переваг добровільного об’єднання територіальних громад тривала у Балті більше години. Представники місцевого самоврядування півдня області винесли з неї дуже важливу думку, яку «будь-що» обіцяли реалізувати в себе вдома: децентралізація — це великий крок уперед, безумовний розвиток. І не треба її боятися! Один з найвагоміших аргументів на користь об’єднання територіальних громад — можливість залучити з держбюджету додаткові кошти.
Прикладів успішності реформи у Балті чимало. Один з них — центральна районна лікарня. Раніше вона була занедбаною. Тепер же за кошти громади та певну суму з держбюджету її вдалося відремонтувати, закупити нове обладнання. У рамках реформи Балтська центральна лікарня має стати госпітальним округом. «Якщо говорити про балтську лікарню, я, без перебільшення, заявляю: це одна з кращих лікарень, яку я бачив на півночі Одеської області, — це беззаперечно. Якщо казати про децентралізацію і які зміни в рамках цієї реформи мають відбутися в медичній сфері, то, переконаний, краще мати одну лікарню, але кваліфіковану, з укомплектованим складом медперсоналу, який отримуватиме гідну заробітну плату, із сучасною технікою, аніж кілька десятків чи сотень напівзруйнованих», — зауважив голова облради.
Ще один приклад успішності реформи — такий довгоочікуваний ремонт автомобільної дороги Р-75 «Криве Озеро—Балта», фінансування якої здій-снюється з державного та обласного бюджетів. Цей 57-кілометровий відрізок шляху, хоч і є трасою державного значення, — один з найпроблемніших в області. Останніми роками дорога була в аварійному стані. Почали її ремонтувати із червня, розбивши на відрізки, — аби вкластися в наявний кошторис. З якого боку взятися — довго не вагалися. «Розпочали від київ-ської траси. Те, що залишиться — зараз вирішуватимемо, як ремонтувати. Прийматимемо спільне для Балтського і Любашівського районів рішення», — прокоментував міський голова Балти Сергій Мазур.
З відновленням цієї дороги на півночі Одещини сподіваються дати поштовх розвитку туризму, адже українські села, в тому числі й у нашій області, останнім часом стають дедалі привабливішими для мандрівників з усього світу. Але «вбитими» дорогами багато не наїздишся. Очікують гостей і з Києва, які раніше не ризикували їхати сюди знову ж таки через погані дороги. Налагоджена інфраструктура — гарна перспектива для залучення нових інвестицій у Балтський район, переконані в місцевій об’єднаній територіальній громаді.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |