![]() |
|
![]() |
![]() |
Про ситуацію в Туреччині після невдалої спроби військового перевороту журналістів поінформував Генеральний консул цієї країни в Одесі Джеміль Уфук Тогрул на брифінгу, що відбувся в офісі обласної організації НСЖУ.
— Дуже важливо довести об’єктивну інформацію про те, що насправді відбувається в нашій країні. Ситуація на всій території під контролем. Функціонують усі державні органи, підтримується громадський порядок. Економічне життя ведеться в тому ж темпі, що й раніше, на високому рівні.
Як вам відомо, в Туреччині оголошено надзвичайний стан для того, щоб провести очищення державного апарату, вивести зі структур представників терористичної організації «Фетхуллах Гюлен». Це в жодному разі не впливає на повсякденне життя в країні. Проте деякі західні держави намагаються показати ситуацію таким чином, начебто в Туреччині нема верховенства права. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб спростувати такі закиди, оскільки все, що зараз відбувається в Туреччині, проходить з дотриманням усіх норм юриспруденції. Ми закликаємо західні країни поставитися з розумінням до ситуації, яка склалася в Туреччині. Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність українцям. Від самого початку виникнення ситуації Україна завжди підтримувала Туреччину.
Сьогодні за підозрою в приналежності до терористичної структури усунуті з посад близько сімдесяти тисяч держслужбовців, правоохоронців та військових. Крім того, затримані деякі представники ЗМІ. Окремі західні медіа запитують, за що затримані журналісти? Вони затримані тому, що свого часу вели пропаганду терористичної структури, яка була організатором заколоту. Заарештовані дев’ять осіб з десяти, підозрюваних у замаху на президента Туреччини. Але останнє слово має сказати суд.
Хочу ще раз наголосити, що Туреччина дотримується всіх міжнародних угод, які були укладені як з Європейським Союзом, так і з усіма іншими країнами.
— Воєнний стан діє на території всієї країни чи в окремих містах або регіонах?
— Це не воєнний стан, це надзвичайний стан, більш цивільний. Він діє на території всієї Туреччини. Звичайні громадяни гуляють вулицями, не відчуваючи надзвичайного стану. Цей стан оголошено для того, щоб проводити деякі бюрократичні дії, тобто населення це не стосується. Метою цих заходів є усунення з держструктур, й особливо з армії, представників організації, причетної до спроби перевороту. Надзвичайний стан жодним чином не впливає на повсякденне життя громадян.
— Тобто нема ні закритих зон, ні комендантської години?
— Ні, цього нема.
— Після останніх подій Туреччина продовжує бути повноцінним членом НАТО?
— Так, жодних змін у відносинах з НАТО нема.
— Чи виконує Туреччина домовленості з Євросоюзом щодо повернення біженців?
— Так, угода діє, вона залишається в силі. Але наш уряд виступив із заявою, у якій сказано, що від західних країн ми очікуємо також виконання того, що вони обіцяли. Наші міністри оголосили: якщо Європа не виконуватиме своїх зобов’язань, нам доведеться переглянути домовленості в рамках цієї угоди.
У Німеччині минулих вихідних відбувся велелюдний мітинг, організований громадянами Туреччини, які там проживають. Це зібрання засвідчило підтримку нашого уряду. Наш президент хотів звернутися до громадян, які прийшли на цей мітинг з великого екрану, але німецьке керівництво заборонило це звернення. Наша країна висловила критику стосовно такого кроку, який не відповідає принципам демократії.
А в деяких австрійських аеропортах розміщені плакати, які закликають людей не їхати до Туреччини. Це також не відпо-відає демократичним нормам.
— Закінчилися навчання «Сі бриз-2016». Туреччина брала в них участь. Наскільки тісно співпрацює Туреччина з Україною у військовій сфері?
— Військова співпраця між нашими країнами триває. Наша підтримка України як у військовій, так і в інших сферах посилюватиметься. Незважаючи на те, що сьогодні ми переживаємо складні часи, в навчаннях «Сі бриз-2016» взяло участь одне з наших суден.
— Чи змінилися, у зв’язку з тим, що сталося, умови в’їзду для іноземців? Може, пан Генконсул дасть рекомендації, як поводитися, щоб не мати проблем із законом?
— Жодних змін у сфері туризму нема. Все, що раніше було заплановано, виконується. Звичайне повсякденне життя триває, нема жодних причин для занепокоєння чи хвилювання для іноземців, які зібрались поїхати в Туреччину. Отже, ніяких особистих рекомендацій у мене нема, все, як було раніше.
— За вашими прогнозами, скільки ще може тривати напруженість і як Туреччина виходитиме з цієї кризи?
— Наразі ведеться очищення влади Туреччини та інших структур від представників організації, яка вчинила спробу державного перевороту. Проводяться роботи щодо запобігання проникнення в структури людей, які могли б належати до цієї організації. Наприклад, зараз в Туреччині закриті вищі військові навчальні заклади, оскільки найбільш насиченим місцем, у яке проникли представники цієї структури, була саме військова сфера. Замість цих військових закладів засновуватимуться нові. Сьогодні військово-морські, військово-повітряні та сухопутні війська увійшли до структури міністерства оборони. Ми віримо, що Туреччина після всіх реформ та перетворень стане ще сильнішою країною.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |