![]() |
|
![]() |
![]() |
За попередніми даними, визначено ТОП-20 вишів, що отримали найбільшу кількість додаткових місць держзамовлення завдяки цьогорічному нововведенню «місце йде за абітурієнтом». Більше половини рекордсменів — регіональні виші, наголошують у Міністерстві освіти. А ми від себе додамо: на жаль, ВНЗ Одещини у цьому списку нема.
Відкриває двадцятку «Львівська політехніка» — порівняно з минулим роком вона отримала 498 додаткових місць. Друга позиція — за КНУ ім. Т. Шевченка — 393 додаткових місця. На третій сходинці — КНЕУ ім. Вадима Гетьмана — додалося 253 місця.
Додаткові місця отримали не лише київські, а й регіональні виші — одинадцять із ТОП-двадцятки. Окрім «Львівської політехніки», до першої десятки увійшли: ХНУ ім. В.Н. Каразіна — 231 додаткове місце, ЛНУ ім. І. Франка — 210, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка — 174, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича — 169.
Закривають ТОП-20 такі регіональні виші: Луцький національний технічний університет — 122 додаткових місця, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки — 119, Кірово-градський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка — 117, ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького — 116, Сумський державний університет — 115, ХНУ радіоелектроніки — 98.
«Це попередні результати. Вони демонструють, що місця зосередилися у сильніших університетах, а побоювання, що все держзамовлення сконцентрується тільки в Києві, були явно перебільшені. Зокрема, ми бачимо, що в ТОП-20 вишів за збільшенням місць держзамовлення більше половини — не київські ВНЗ. Й основне: практика показала, що ця система піднімає прохідний бал і кращі абітурієнти отримують можливість навчатися в університетах», — зазначила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу на тему «Вступна кампанія-2016: результати і висновки».
Як нагадують у Міносвіти, цьогоріч 184778 абітурієнтів рекомендовані до зарахування на місця державного замовлення на всі освітньо-кваліфікаційні рівні.
Цікаво, що, за попередніми підсумками вступної кампанії-2016, до трійки спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць увійшли такі: «Середня освіта» — 13307 місць, «Медсестринство» — 8810 та «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» — 7407.
«Спеціальність «Середня освіта» справді набрала найбільшу кількість бюджетників. Потрібно розуміти, що за цією спеціальністю навчаються майбутні вчителі для середньої школи — це і вчителі географії, і вчителі історії, і вчителі біології, тобто спеціальність одна, але дуже широка», — зазначив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.
Четверте та п’яте місце в рейтингу посідають «Будівництво та цивільна інженерія» і «Фінанси, банківська справа та страхування» — 7267 та 6450 місць відповідно.
Спеціальність «Право» лише на сьомій сходинці — 5983 місця. На шостому місці «Право» випереджає спеціальність «Галузеве машинобудування» — 6050 місць.
Восьме та дев’яте місця займають «Облік та оподаткування» — 5908 місць і «Початкова освіта» — 5287. Закриває десятку спеціальність «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» — 4985 студентів-бюджетників.
У МОН зауважують, що при визначенні ТОП-10 спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць враховувалася загальна кількість зарахованих на бюджетні місця за всіма рівнями та ступенями освіти (бакалавр, магістр, спеціаліст та молодший спеціаліст), а також бюджетні місця як державних, так і комунальних ВНЗ.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |