![]() |
|
![]() |
![]() |
Впровадження стандартів НАТО у військово-морську освітянську діяльність, у підготовку офіцерського та сержантського складу дасть можливість істотно підняти рівень боєготовності українських Військово-морських сил.
Одним із важливих кроків наближення до цих стандартів стало відкриття на базі флотського навчального закладу уніфікованого тренажерного комплексу для підготовки військово-морських фахівців. Він включає в себе мультимедійний проектор, інтерактивну дошку, безпровідну систему колективного контролю знань, локальну мережу, АРМ-інструктори з трьома моніторами та інші навчальні засоби.
За словами директора ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Метекол» Михайла Вербного, його установа на замовлення Міністерства оборони України створила сучасний засіб навчання, який має широкий діапазон функцій та низку переваг.
– Тренажерний комплекс дозволяє проводити лекційні заняття з відображенням на екрані навчальних матеріалів, формувати практичні навички застосування військової техніки шляхом виконання завдань на віртуальному тренажері, контролювати знання тестовими завданнями, – зауважує Михайло Вербний. – Щодо переваг тренажера слід сказати, що його можна експлуатувати як комп’ютерний клас. Окрім цього, відкритість архітектури програмного забезпечення надає користувачеві можливість модифікувати наявний та створювати власний контент. Використано сучасні досягнення в галузі створення комп’ютерних тренажерів та симуляторів.
Курсант 5-го курсу, старшина 2-ї статті служби за контрактом Євген Беспалов, який навчається за спеціальністю «Ракетно-артилерійське озброєння», розповідає, що тренажерний комплекс дуже сприяє якісному навчанню.
– Можна швидко змоделювати реальну бойову ситуацію в морі, ми відпрацьовуємо алгоритм практичних дій щодо пошуку цілей та наведення зброї на них. Крім того, віртуальний тренажер дозволяє мобільно реагувати на дані, введені у зв’язку зі зміною оперативної ситуації, – відзначає Євген Беспалов.
На думку курсанта 5-го курсу старшого матроса Олександра Красюка, який опановує спеціальність «Кораблеводіння надводних кораблів та підводних човнів», створення відповідної навчально-матеріальної бази за стандартами країн НАТО для підготовки спеціалістів національного флоту має іти паралельно із засвоєнням передових технологій у навчально-виховному процесі.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |