ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Добровільна сплата внесків додає впевненості на майбутнє
08.10.2016 / Газета: Одесские известия / № 79(4902) / Тираж: 18937

Держава надає можливість громадянам, які за різних життєвих обставин не підляга­ють загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, подбати про свою майбутню пенсію шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, яка допомагає набути пенсійних прав нарівні з тими, для кого участь у соціальному страхуванні є обов’язковою.

Добровільна участь у системі загально­обов’язкового державного пенсійного страхування передбачена ст. 10 Закону України № 2464-VI від 8 липня 2010 року – «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями). Реалізація цієї норми Закону здійснюється шляхом укладання відповідного договору на строк, визначений цим договором, але не менше ніж на один рік (крім договорів про одноразову сплату).

Заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціаль­ного страхування подається до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації. Орган Державної фіскальної служби має право перевіряти відомості, зазначені в заяві, та в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладає договір про добровільну участь. В договорі зазначаються відомості про особу, термін дії договору, порядок сплати та рахунки, на які треба сплачувати єдиний внесок, та інші обставини.

Передбачено також одноразову спла­ту внеску за попередні періоди, в яких добровільний учасник не підлягав загальнообов’язковому державному соціаль­ному страхуванню (зокрема за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору. Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди може бути також здійснена за окремим договором.

Дуже важливою умовою набуття за­страхованою особою права на виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням є подання звітності до органу Державної фіскальної служби протягом 30 календарних днів після закінчення терміну дії договору. Звітним періодом є термін дії договору, а якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату за попе­редні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, – то період, за який одноразово сплачено внесок.

Тож скористайтеся наданою державою можливістю та подбайте про своє забез­печене майбутнє.

•За повідомленням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013
Перейти на повну версію сайту