ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Аналізи без міфів
11.10.2016 / Газета: Одесские известия / № 80(4903) / Тираж: 18937

Будь-яка людина хоча б раз у житті мала нагоду стикатися із медичними лабораторними дослідженнями. В сучасній медицині без них майже неможливим є якісне лікування пацієнта. Але попри поширеність цієї методики діагностики, з нею пов’язані також численні непорозуміння. Сьогодні ми публікуємо спростування деяких міфів щодо процедур здавання та дослідження аналізів від Миколи Скавронського, комерційного директора мережі лабораторій «Сінево».

– Для виявлення гельмінтів кал слід здавати на повний місяць.

– Це неправда. Достатньо розуміти місце проживання гельмінта і його життєвий цикл.

– Усі аналізи треба здавати вранці натщесерце.

– Поголодувати краще перед здаванням аналізів крові, і це не забаганка «лихих лікарів». Просто після їжі в крові з’являється багато продуктів розпаду жирів, що спотворює результати. Усі інші біологічні матеріали здавати натще не обов’язково.

– Якщо лабораторія не зробить аналізів у день здавання, результат буде неточний.

– Часом пацієнти вимагають «терміново і негайно» вивчити їхні зразки, оскільки аналізи «швидко псуються». Це не зовсім так. У кожного тесту є свої часові рамки точності. Для більшості зразків термін зберігання у спеціальних умовах перевищує один день. Одначе деякі дослідження необхідно виконувати в день взяття біоматеріалу. Тому в «Сінево» такі тести проводять тільки в тих містах, де лабораторії розташовані поруч із місцем забору.

– Аналіз крові може показати, курить людина чи ні.

– Часто цього бояться підлітки, які приходять із батьками. Насправді для цього потрібно проводити дослідження за спеціальною методикою, а загальний аналіз крові не покаже нікотину чи продуктів його розпаду. Характерних лише для курців показників немає.

– Прилади в лабораторії не розрізняють аналізів дорослих і дітей.

– Правда в тому, що обладнання не визначає відмінності за статтю чи віком, а лише оцінює рівні показників, що відрізняються залежно від віку, статі й захворювання.

– Якщо перед здаванням аналізу крові на цукор з’їсти багато солодкого, обладнання може показати цукровий діабет.

– Солодкий десерт справді підвищить рівень глюкози в крові, але це недостатня підстава для діагнозу. Існує тест на рівень глікованого гемоглобіну в крові (HbA1c), він визначає середній рівень глюкози за останні три місяці і не залежить від того, чи їла людина щось солодке напередодні. Такий тест найкращий для діагностики цукрового діабету.

– Після дослідження залишки аналізів просто викидають.

– Не вірте страхалкам про вилиті на подвір’ї відра крові. Насправді біоматеріал знезаражують, обробляють і передають спеціальній компанії, яка повністю утилізує аналізи.

– Якщо отримані результати аналізів із двох різних лабораторій відрізняються, значить, один із них помилковий.

– Результати тестів можуть відрізнятися через відмінні методики, апаратуру, умови зберігання і час здавання. Варто враховувати, що різні лабораторії можуть використовувати різні одиниці вимірювання. У таких випадках, хоча показники й відрізнятимуться, результати аналізів можуть бути однакові.

Важливо, щоб люди розуміли, як працює їхнє тіло і що роблять медики. Тоді громадян не збиватимуть із пантелику некомпетентна інформація та обговорення в інтернеті. Ми готові пояснювати всі незрозумілі та суперечливі питання, – наголошує медичний директор «Сінево» Оксана Небильцова. При «Сінево» створено спеціальну «гарячу лінію», – кожен, хто має сумніви або запитання щодо аналізів та їх інтерпретації, може звернутися до експертів лабораторій за номером (044) 467-52-70 або на електронну скриньку doctor@synevo.ua.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту