ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НЕ ДАВАЙТЕ ГРИПУ ШАНСУ!
20.10.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 90(21768) / Тираж: 8525

За статистикою, сезонні епідемії грипу впродовж осені та зими вражають від 5 до 15 відсотків населення планети.

У сезоні 2016—2017 років, прогнозують у Всесвітній органі-зації охорони здоров’я, зде-більшого циркулюватимуть штами грипу А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008. Профільні спеціалісти МОЗ України передбачають, що нам слід остерігатися саме штаму грипу A/Hong Kong/4801/2014 (по нашому — «Гонконг»), який у минулі роки вже циркулював на наших територіях, але занадто себе не проявляв, тож населення не має масового імунітету проти нього. Найефективнішим способом запобігти захворюванню, нагадують спеціалісти Одеського обласного центру здоров’я, залишається вакцинація.

Вакцини проти грипу, які використовуються понад 60 років в усьому світі, довели свою безпечність та ефективність. Тому ВООЗ настійно рекомендує щорічні щеплення, а наші медики це широко популяризують як найкращий, найефективніший спосіб захисту.

Щоб убезпечитися від хвороби та її тяжких наслідків, не варто нехтувати й основними правилами поведінки. Зокрема, наголошують фахівці, при появі перших симптомів грипу хворий обов’язково повинен залишатися вдома, аби не спровокувати ускладнення свого здоров’я і не наражати на небезпеку інших людей. Також варто пам’ятати про власну гігієну та відповідальність перед оточуючими.

Віруси грипу в основному передаються повітряно-крапельним шляхом і мають симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але набагато небезпечніші. Тому перші ж симптоми при захворюванні вимагають особливої уваги: якщо різко підвищилася температура, розпочався головний біль, хоча й не докучає кашель, — відразу слід звернутися до лікаря та максимально обмежити контакт з іншими людьми.

Тим, хто у групі ризику тяжкого перебігу недуги — люди з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, надмірною вагою, цукровим діабетом, при перших же симптомах грипу необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря, викликавши його додому, а не йти з температурою та кашлем до поліклініки.

Поки що епідеміологічний поріг не перевищений, але тенденція до збільшення кількості випадків ГРВІ вже добре простежується.

Щоб не дати грипу жодного шансу, спробуйте дотримуватися простих правил.

Уникайте близького контакту.

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворі-ли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від можливого зараження.

Захворіли — залишайтеся вдома.

Якщо можливо, то візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

Прикривайте ніс та рот.

Під час кашлю та чхання грип поширюється особливо швидко. Прикривайте серветкою органи дихання — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

Мийте руки.

Часте миття рук (особливо після вбиральні, поїздки у громадському транспорті тощо) допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч нема води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

Намагайтеся не торкатися обличчя.

Очі, рот та ніс для мікробів — як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів, тож, торкаючись ними обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм.

Привчіть себе до корисних звичок.

Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Автор: Підготувала Яна СТАСІНА.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту