![]() |
|
![]() |
![]() |
У Військовій академії (м. Одеса) завершилися курси підвищення кваліфікації, до яких залучалися старшокурсники факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення.
Під керівництвом досвідчених британських інструкторів упродовж двох тижнів понад 80 майбутніх офіцерів досконало засвоювали навички подання першої медичної допомоги на полі бою та логістичного планування за стандартами Північноатлантичного альянсу.
Як розповів начальник кафедри тилового забезпечення полковник Денис Лісовенко, захід був організований зі спільної ініціативи української та британської сторін, а його головна мета полягала в отриманні курсантами знань, необхідних під час служби у складі миротворчих контингентів.
За словами офіцера, заняття проводилися як у теоретичній, так і в практичній площині. Головний акцент робився на роз’ясненні основних методів і принципів логістичного забезпечення за стандартами НАТО та вирішенні завдань із логістичного планування. Зокрема, курсанти ознайомилися з системою кодифікації майна в арміях НАТО, набули корисного досвіду щодо ведення обліку, порядку ремонту обладнання та здійснення постачання під час розгортання військ, а також подання першої медичної допомоги під ворожим обстрілом із використанням целоксу та накладанням турнікету і пов’язки на місце поранення. Окрім цього, майбутні начальники тилових служб підвищили свій професійний вишкіл, здійснюючи контроль якості пального, вивчаючи протипожежну безпеку при роботі на об’єктах із ПММ та готуючи їжу в умовах відсутності штатних технічних засобів.
Варто зазначити, що за останні два роки це вже п’яті курси підвищення кваліфікації, які проводять у Військовій академії іноземні інструктори. Двічі свої знання передавали військовики США, одного разу – канадці, і вже вдруге – представники Королівського корпусу логістики Великої Британії. Принципово, що заняття побудовані таким чином, аби питання, які викладаються інструкторами, взаємно доповнювалися.
– Якщо порівнювати нашу систему забезпечення військ із тим, як це відбувається в арміях інших країн світу, то можна зробити висновок, що є чимало схожого. Але існують і істотні відмінності. Наприклад, їхня логістична система передбачає вирішення нагальних потреб не вертикально, а паралельно в різних ланках управління. Аби ефективно діяти разом, це треба добре знати й українським офіцерам, які залучатимуться до виконання завдань у складі багатонаціональних підрозділів, – зауважує полковник Денис Лісовенко.
Користуючись нагодою, він також подякував британським колегам за якісно проведені заняття та підкреслив, що на сьогодні програми підвищення кваліфікації за міжнародними стандартами успішно засвоїли курсанти всіх років навчання на факультеті підготовки спеціалістів МТЗ. А актуальні навчальні питання, які на них розглядалися, включено до розділу дисципліни «Військово-економічна логістика», що надалі допоможе вивчати досвід логістичного забезпечення в іноземних арміях курсантам, які вступлять до вишу наступного року та пізніше.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |