ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Допомога вiд НАТО
11.06.2019 / Газета: Вечерняя Одесса / № 65(10765) / Тираж: 10407

В Одесi, на базi 59-го гарнiзонного будинку офiцерiв Вiйськово-Морських Сил Збройних Сил України вiдбулось урочисте закриття курсiв «Менеджмент перевезень i логiстика». Курси проводились у рамках виконання Програми НАТО — Україна з перепiдготовки вiйськовослужбовцiв iз залученням фахiвцiв учбового центру громадської органiзацiї «Лiга офiцерiв».

Навчання проводилось протягом трьох мiсяцiв у м. Чорноморську та було зорiєнтовано на вiйськовослужбовцiв, якi пiсля звiльнення в запас планують працевлаштуватися у цивiльному життi. Попереднiй досвiд проведення подiбних курсiв засвiдчив, що така перепiдготовка не лише виконує функцiю навчання, а й значно полегшує звiльненим у запас вiйськовослужбовцям подолати психологiчний бар’єр на шляху до цивiльного життя.

На урочистому закриттi курсiв були присутнi менеджер програми пан Крiстофер Штаудт, представники Командування Вiйськово-Морських Сил Збройних Сил України, органiв мiсцевої влади та громадськостi. Пiсля завершення курсiв слухачi отримали вiдповiднi сертифiкати встановленого зразка.

Слiд зазначити, що у цей день в рамках цього ж самого проекту було вiдкрито черговий етап перепiдготовки вiйськовослужбовцiв Збройних Сил України для вiйськових частини, якi дислокуються в

с. Дачне Одеської областi.

З 2000 року НАТО пiдтримує Україну в реалiзацiї Програми соцiальної адаптацiї та перепiдготовки колишнiх професiйних вiйськовослужбовцiв та таких, якi невдовзi залишать ряди вiйськових та прагнуть пiдвищити свої шанси на працевлаштування у цивiльнiй сферi.

Мета Програми — пiдтримка України у питаннях соцiальної адаптацiї кадрових вiйськовослужбовцiв. На сьогоднiшнiй день Програма надає можливiсть пройти пiдготовку за такими напрямками, як менеджмент, маркетинг, англiйська мова, економiка малих пiдприємств, радiоелектронiка, дизайн, iнформацiйнi технологiї, охорона, навiгацiя маломiрних суден та iн., що викладаються на базi досвiдчених українських навчальних закладiв та тренiнгових iнституцiй.

У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професiйнi вiйськовослужбовцi, запланованi до звiльнення з лав вiйськових протягом року вiд дати початку курсу, та професiйнi вiйськовослужбовцi, що залишили ряди вiйськових протягом 3 рокiв до початку курсу.

З 2015 року, як вiдповiдь на кризову ситуацiю на Сходi України, Програма НАТО з соцiальної адаптацiї вiйськовослужбовцiв розширила критерiї прийняття, включивши професiйних вiйськовослужбовцiв, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останнiх 10 рокiв вiд дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та запланованi до звiльнення протягом року вiд дати початку курсу. Впродовж рокiв курси проходили у бiльш нiж 60 мiстах та селищах по всiй територiї України. Цивiльний бюджет, затверджений на 2019 рiк, дозволить здiйснити перепiдготовку близько 900 бенефiцiарiв. На даний момент вже близько 10 000 колишнiх вiйськовослужбовцiв пройшли навчання за Програмою НАТО з перепiдготовки.

Автор: Прес-служба ГО «Лiги офiцерiв»


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту