Наповнивши Одесу вишуканими враженнями від класичної музики, промайнув п’ятий фестиваль Odesa Classics — яскраве свідчення того, що наше місто було і залишається одним з відомих музичних центрів світу й музичною колискою для своїх талановитих дітей, містом, яке не лише народжує і плекає таланти, але й приймає їх у свої обійми. Дев’ять великих концертів зірок світової класичної сцени, один з яких — під відкритим небом на Потьомкінських сходах, дві художні виставки, чотири концерти паралельної програми «Пілігрим», майстер-класи, лекції, творчі зустрічі — масштаб цьогорічного фестивалю просто вражає.
Девіз Odesa Classics «Європейському місту — європейський фестиваль» реалізується просто на очах. У концертних залах, на вулицях лунають різні європейські мови. Туристи з Австрії, Швейцарії, Німеччини приїхали до Одеси, щоб послухати зірок світового масштабу, поспілкуватися, познайомитися з нашим містом — і це вже стає своєрідним трендом. Особливість фестивалю — величезна кількість усміхнених, натхненних, творчих, культурних людей на концертах як свідчення того, що ми — частина європейської культури. Практично всі заходи відбувалися за величезної кількості слухачів-глядачів, у переповнених залах.
Зокрема, концерт на Потьомкінських сходах, за даними прес-служби фестивалю, зібрав близько 12 тисяч осіб. І хоча інколи під час виступів дзеленчали мобільні телефони, хочеться сподіватися, що і це тимчасово — невдовзі ми навчимося відключати їх під час концертів, а то й залишати на кілька годин удома, щоб сповна насолодитися витонченою і натхненною грою музикантів та й іншим дати її послухати.
Олексій БОТВИНОВ, народний артист України, засновник фестивалю:
— П’ять років тому наша головна мета була сформульована так: повернути Одесу, і разом з нею — Україну, на фестивальну мапу Європи. Вже торік це сталося. В інтернеті опублікована фестивальна мапа Європи-2019—2020 від щорічного довідника CRESCENDO. Можна клікнути і побачити, хто входить у 200 кращих проектів континенту. Фестиваль Odesa Classics, до речі, — географічно найбільш східний.
Олександр ОЛІЙНИК, ректор Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, кандидат мистецтвознавства, заслужений артист України:
— Фестиваль зібрав солідних виконавців найвищого світового рівня, і це чудово. Але мене приємно здивував і камерний оркестр Одеського оперного театру під керівництвом Ігоря Шаврука, який разом із французьким піаністом Сипріаном Кацарісом зіграв програму просто ідеально чисто. Я розумію, що репетицій було обмаль, але оркестр був на висоті! Диригент Ігор Шаврук зумів вдихнути в оркестр високу культуру виконання класики. Одеські артисти своїм рівнем виконання не поступалися найкращим світовим виконавцям класики і гідно підтримували імідж Одеси як музичного центру України.
Римма ЛИТВАК, вдова Бориса Литвака:
— Ми з онуком із задоволенням відвідуємо всі концерти фестивалю і наповнюємося прекрасним звучанням класики у неперевершеному виконанні майстрів світового рівня. Фестиваль — це справжній подарунок для Одеси!
Анатолій КАПУСТІН, народний артист України, соліст Одеського національного театру опери та балету, на концерті Цюріхського камерного оркестру і скрипаля Даніеля Хоупа:
— Я слухаю концерт, закривши очі… Музиканти відчувають музику так філігранно, відчувають один одного. Який високий рівень краси, виконавської майстерності, творчої дружби! Які витончені музичні та емоційні нюанси вони відтворюють! Публіка отримує просто неймовірне задоволення від цього колективу... Ця музика пасує самій будівлі нашого прекрасного театру і відповідає йому за рівнем естетики і краси.
Нема сумнівів, що фестиваль розвиватиметься і щороку даруватиме нам нові витончені враження. Odesa Classics — це свято для всіх!
Ольга ФІЛІППОВА.
* * *
Минулої п’ятниці на Потьомкінських сходах відбувся наймасштабніший концерт п’ятого Міжнародного фестивалю класичної музики Odesa Classics.
У ньому взяли участь британський скрипаль Даніель Хоуп, президент Odesa Classics, народний артист України, піаніст Олексій Ботвинов, Цюріхський камерний оркестр і переможниця V Всеукраїнського конкурсу молодих піаністів ім. Серафими Могилевської Марія-Луїза Плешакова.
Послухати виступи світових і вітчизняних зірок, за інформацією департаменту культури і туризму міськради, прийшли близько 12 тисяч одеситів та гостей міста.
Даніель Хоуп і Цюріхський камерний оркестр виконали музику Вівальді та Гріга, Олексій Ботвинов — Рахманінова, потім разом — сюїту з мелодій пісень Джорджа Гершвіна під відеоряд з американських фотографій 1930—1940-х років.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |