В усіх районах Одеської області проходить збиральна кампанія ранніх зернових та зернобобових культур. Так, станом на 1 липня у сільгосппідприємствах Одеської області загалом намолочено 885 тис. тонн ранніх зернових та зернобобових культур (середня урожайність 26,9 ц/га). Лідери збиральних робіт на півдні області – аграрії Кілійського, Татарбунарського та Овідіопольського районів – тут зібрано 81,5-90,9% посівних площ ранніх зернових та зернобобових культур. На півночі – високі темпи жнив у Миколаївському, Любашівському та Савранському районах. Сільгосппідприємства південної частини області традиційно раніше розпочали жнива, зокрема першими приступили до робіт Саратський та Кілійський райони. З 30 червня до збиральної кампанії долучилися північні райони, серед перших – Балтський та Кодимський райони.
«СВК «Дружба» першим в Саратському районі приступив до збору урожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Завдяки зусиллям та злагодженій роботі команди жнива пройшли організовано та швидко – протягом двох тижнів. Збиральні роботи проводилися по трьох культурах – озимій пшениці, озимому ріпаку та ячменю. Для цього задіяли 15 зернозбиральних комбайнів. Врожай ранніх зернових та зернобобових культур на загальній площі 5,5 тис. га було зібрано вчасно з мінімальними втратами. Проте у порівнянні з минулим роком показники врожайності значно менші у зв’язку з сильною посухою, зокрема торік врожайність становила 60 ц/га, а у цьому році – 35 ц/га. Наприкінці літа – початку осені СВК приступить до збору пізніх культур», – розповів депутат обласної ради, голова СВК «Дружба» Георгій Чиклікчи.
Нагадаємо, Одещина розпочала збиральну кампанію 11 червня однією з перших областей України. У цілому на збиральних роботах працюють 3500 одиниць власних зернозбиральних комбайнів та 981 одиниця – долучена додатково з інших областей. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України – загалом по Одеській області намолочено 251 тис. тонн озимої пшениці (урожайність 27.2 ц/га), 85.1 тис. тонн озимого ріпаку (урожайність 16.2 ц/га), 6.9 тис. тонн ярого ячменю (урожайність 20.9 ц/га), 35.6 тис. тонн гороху (урожайність 17.3 ц/га) 374.8 тис. тонн озимого ячменю (урожайність 28.4 ц/га). Наступний етап збору урожаю в Одеській області – збір проса, нуту, сочевиці, далі – сорго, кукурудзи, сої.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |