Учені дослідили вплив стародавньої Римської імперії на клімат Землі і встановили, що римляни трохи знизили середню температуру по всій території Європи, але…
Вирубування лісів, факели для освітлення і не тільки, кузні, печі, – все це призвело до викидання в атмосферу великої кількості вуглекислого газу та попелу, свідчать дослідження. Теоретично, припускають вчені, парниковий ефект мав би призвести до підвищення температури на 0,15 градуса Цельсія. Але густий дим не дозволяв сонячним променям нагрівати поверхню Землі, і це призвело до похолодання на 0,17 градуса. Звісно, цих сотих відсотка замало, щоб їх реально відчула людина, однак сам факт існування цієї тенденції доводить, що земляни почали негативно впливати на атмосферу планети задовго до промислової революції.
Тоді ж римляни відчули й мінуси прогресу: велика кількість вуглекислого газу і диму негативно позначалася на здоров’ї жителів тодішніх великих міст, викликаючи у них різноманітні респіраторні захворювання.
А ще, підкреслюють дослідники, той вплив на атмосферу спричиняв зміну погоди в різних регіонах, провокуючи у певних місцях рясні дощі, в інших – довготривалі посухи.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |