ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ШКОЛА ПОЛІТИЧНОЇ АКТИВНОСТІ ДЛЯ РОМІВ
01.08.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 58(22077) / Тираж: 8525

Політичні права і свободи, основи виборчого права в Україні та правила функ-ціонування виборчих систем стали темою першого модуля «Ромської школи по-літичної активності», яка цими днями почала діяти в Одесі.

Провідною метою створення школи є навчання ромських активістів та активісток базовим принципам розвитку лідерства, ефективним формам громадської та політичної участі, формування регіональної спільноти політично активних лідерів.

Президент «Правозахисного ромського центру» Володимир Кондур пояснив, що навчання у школі передбачає чотири навчальні модулі для відібраних перших 15 ромських активістів з подальшим залученням їх до проведення просвітницької роботи в громадах, де кучно проживає ромська етнічна меншина, Ізмаїльського, Кілійського, Татарбунарського, Арцизького, Березівського та Лиманського районів.

Перший тренінг провели юристка, правозахисниця Юлія Лісова і юрист, представник одеського підрозділу Комітету виборців України Ігор Бринош. Окрім навчальних панелей, захід включав дискусії та практичні завдання, які переконали тренерів у зацікавленості слухачів.

Учасники та учасниці мали також нагоду поспілкуватися з офіцером з прав людини Моніторингової місії ООН у південному регіоні Артуром Яцевичем, який, зокрема, розповів виборчі права та про міжнародний досвід участі ромських лідерів у виборних органах влади.

Другий модуль пройде на початку серпня і буде присвячений системі органів влади в Україні, місцевому самоврядуванню, питанням децентралізації. Під час третього модуля учасники й учасниці розглянуть тему лідерства, а на четвертому — міжнародний досвід політичної участі ромів у житті громад.

«Роми в Україні сьогодні залишаються чи не найбільш дискримінованою національною меншиною за етнічною та соціальною ознаками, вони, по суті, відірвані від участі у громадському та політичному житті держави. Представників ромської громади практично нема на всіх рівнях державного управління, для них не доступні виборні та призначувані посади у державних органах та органах місцевого самоврядування. Водночас, у сучасних умовах посилення «мови ворожнечі» до ромів та ромських погромів, на фоні частої бездіяльності владних органів, які не реагують на подібні випадки, питання громадської та політичної самоорганізації й участі представників цієї нацменшини набувають максимальної актуальності та значення. Мета нашого проєкту — посилення спроможності та створення умов для ефективної громадсько-політичної участі й представлення інтересів дискримінованої в Україні ромської спільноти як необхідної передумови її соціалізації та включення в життя громад, уникнення міжетнічних конфліктів, порушення прав людини», — підкреслив Володимир Кондур.

Ініціатива «Ромська школа громадської та полі-тичної активності» реалізується спільно ГО «Ромський правозахисний центр» та Одеською обласною організацією Комітету виборців України за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проєкту «Інклюзія ромської спільноти в громадсько-політичні процеси»).

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту