Уряд ухвалив рішення ліквідувати Державну екологічну інспекцію України, а натомість створити Державну природоохоронну службу.
Як повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, профільне відомство впродовж останніх років крок за кроком напрацьовувало нормативно-правову базу для створення ефективної сучасної державної системи запобігання екологічним правопорушенням і моніторингу стану навколишнього природного середовища.
«Відсутність належного контролю за порушеннями екологічного законодавства і тотальна корупція — найбільші проблеми у сфері довкілля. Я про це говорив з перших днів перебування на посаді міністра. Точкові реагування на екологічні інциденти аж ніяк не ті методи, які дозволяють системно боротися з браконьєрами та недобросовісними екоінспекторами. Реформа цієї структури назріла давно, але вона не є такою простою, як видається на перший погляд. Бо важливо не лише змінити назву, а, насамперед, залучити до роботи людей, які справді вболівають за довкілля, і надати їм необхідне матеріально-технічне оснащення, щоб вони мали змогу належно і в повному обсязі виконувати свої посадові обов’язки, а не боротися з мораторіями на перевірку бізнесу», — прокоментував урядове рішення Остап Семерак.
Загалом новою структурою Державної природоохоронної служби передбачено створення 10 міжрегіональних територіальних органів (Карпатського, Поліського, Придніпровського, Північно-Західного, Столичного, Східного, Причорноморського, Подільського, Центрального та Південно-Східного) і повну ліквідацію 23 територіальних підрозділів Державної екологічної інспекції.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |