ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ТРАДИЦІЙНИЙ, АЛЕ З НОВИНКАМИ
24.08.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 64(22083) / Тираж: 8525

Традиційно, уже в одинадцяте, на честь Дня Незалежності в Одесі пройде Вишиванковий фестиваль. На старт він вийде завтра, у День Державного Прапора України, а фінішує в понеділок (який, нагадаємо, буде теж вихідним).

Отож усі, для кого незалежність нашої держави є справжньою цінністю, а відтак її день народження — великим святом, зможуть цікаво, змістовно і в колі однодумців пошанувати її історію і традиції, насолодитися набутками прадавньої і сучасної культури.

Упродовж чотирьох днів у серці Одеси — на Приморському бульварі — відбуватимуться головні святкові дійства, а їх найповажнішим учасником буде, звісно ж, сам Дюк.

На алеях між двома пам’ятниками — графу Арману де Рішельє і поетові Олександру Пушкіну — розташується виставка-ярмарок народних майстрів та виробників з усієї України: вишиванки, прикраси, сувеніри, художні твори і книжки, гончарні вироби й смаколики…

Поруч, біля фунікулера, 23—25 серпня з 10.00 до 20.00 діятиме виїзна експозиція декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Одещини від Центру української культури. «Тут будуть представлені живопис, декоративний розпис, кераміка, ляльки-мотанки, рушники, витинанки, глиняні іграшки, вироби із соломки та багато інших витворів народних умільців», — розповіла заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА Ярослава Різникова.

Упродовж фестивалю відбуватиметься благодійна акція «Вишиванка — оберіг для дитини». «Ми збиратимемо нові і вінтажні вишиванки для вихованців притулків та інтернатів Одеської області віком від 3 до 18 років, — повідомила Інна Білоус, співзасновниця благодійного фонду «Маніфест миру». — У рамках акції дітям прочитають лекції про сакральний зміст нашого народного вбрання».

Тут же, на бульварі, можна буде оглянути нашумілу виставку художника Олександра Грехова «Квантовий стрибок Шевченка», долучитися до майстер-класів з ілюстрації, бісероплетіння, гончарства, фотографії, бойового гопака, виготовлення ляльок-мотанок, колажів… Для найменшеньких читатимуть казки, трохи старшу малечу навчатимуть правам людини в ігровій формі. Одне слово, нудьгувати на фестивалі не доведеться, а його центральними подіями будуть:

23 серпня, 11.00 — колективне підняття Потьомкінськими сходами 28-метрового прапора нашої держави;

20.00 — флеш-моб зі свічками та хвилина мовчання на вшанування всіх полеглих за Незалежність України;

24 серпня, 13.00 — старт акції «Вишиванковий ланцюг»;

15.00 — у «Книгарні-кав’ярні» (Катерининська, 77) відбудеться зустріч з Галиною Вдовиченко, авторкою романів «Пів’яблука», «Тамдевін», дитячих казок «Мишкові миші», «36 і 6 котів», «36 і 6 котів-детективів», «36 і 6 котів-компаньйонів», «Чорна-чорна курка», «Ліга непарних шкарпеток» та ін.;

16.30 — старт святкового автопробігу вулицями міста;

25 серпня о 17.00 розпочнеться реєстрація, а о 18.00 — масовий диктант з української мови. Читатиме завдання відомий письменник Любко Дереш.

Звісно, подбали організатори фестивалю і про креатині новинки. Так, 23 і 24 серпня на Приморському бульварі можна буде в експрес-режимі зареєструвати шлюб — працюватиме представництво Центру обслуговування громадян.

Разом з Одеським художнім музеєм «Вишиванковий фестиваль» запропонує відвідувачам унікальні тимчасові татуювання у вигляді творів відомих митців з колекції музею, серед яких — «Козак Мамай» і «Колобок» Марії Приймаченко.

Від завтра й до неділі за четвертим маршрутом (з Аркадії до Тираспольської площі) курсуватиме одеський ретро-трамвайчик (на знімку), який у ці дні також стане вишиванковим. До того ж пасажири зможуть насолодитися віртуозністю одеських бандуристів, які виконуватимуть народні пісні.

Щовечора на сцені біля Дюка виступатимуть відомі українські молодіжні гурти.

Запрошуючи всіх на Вишиванковий фестиваль, голова його оргкомітету Наталія Мажарова наголосила, що це святкова, а не політична акція, відтак вхід з партійною символікою заборонений. «Чекаємо всіх на Приморському бульварі у вишиванках і з прапорами України», — додала вона.

І ще кілька слів про офіційні заходи, які відбуватимуться в Одесі у ці святкові дні.

23 серпня о 9.00 перед адмінбудинком на проспекті Шевченка, 4 відбудеться урочиста церемонія підняття Державного Прапора України.

О 12.00 в Одеському національному академічному театрі опери та балету — урочисті заходи та святковий концерт.

24 серпня о 10.00 — покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.

Із 11.00 до 12.00 — Марш патріотів та захисників України (Театральна площа — вул. Рішельєвська — Пантелеймонівська — Привокзальний провулок — Італійський бульвар — Куликове поле — Канатна — пам’ятний знак, закладений на честь полеглих воїнів АТО).

О 12.00 у сквері Героїв Небесної Сотні відбудеться урочистий мітинг за участю керівництва області, командування військ та правоохоронних органів, ветеранів АТО/ООС, членів родин полеглих Героїв, волонтерів, духовенства.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту