ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОТРУЙНА ТАБЛЕТКА КРЕМЛЯ
03.10.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 75(22094) / Тираж: 8525

Новина про те, що Україна погодилася на умови врегулювання конфлікту на Донбасі, відомі як «формула Штайнмаєра», викликала суперечливі реакції у світі. Деякі оглядачі вбачають у цьому кроці надію на завершення п’ятирічного кривавого конфлікту. Інші кажуть, що поза самою формулою, яку висунув тоді ще міністр закордонних справ Німеччини, а нині її президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, є багато запитань, на які нема відповідей. Перші оцінки знаних у світі експертів зібрало Радіо «Свобода» (https://www.radiosvoboda.org). Ось кілька з них.

МЗС Німеччини в мережі Twitter цитує слова свого міністра Гейка Мааса, який вважає, що ця згода України «відкриває наступні двері»: «Мені приємно, що сьогодні конструктивна атмосфера Тристоронньої контактної групи в Мінську призвела до великого сподівання на прогрес. Вона відкриває двері для подальших етапів».

Але вже у першому ж коментарі до цього твіту німецький журналіст Юліан Рьопке запитує: «Де поступки з боку Росії щодо України? Чи лише Україні потрібно піти на поступки, щоб Німеччина та Франція були задоволені?».

Про те, що поступок Росії в цьому процесі і не передбачається, а Київ про врегулювання на Донбасі домовлятиметься не з Москвою, а з підтримуваними Кремлем бойовиками угруповань «ДНР» і «ЛНР», пише постійний представник Росії при ОБСЄ Олександр Лукашевич.

Згоду України на «формулу Штайнмаєра» привітали в ЄС, сподіваючись, що вона може привести до подальших зусиль з метою виконання Мінських домовленостей у повному обсязі.

А от колишній посол США в Росії Майкл Макфол висловлює сумнів, що «формула Шайнмаєра» наблизить мир на Донбасі: «Формула Штайнмаєра здається мені дуже ризикованою. Хіба не було б краще, щоб спершу Росія покинула Україну… а вибори — другі?.. Я побоююся, що вибори посилять російські сурогати».

Російський оглядач і колумніст Леонід Рагозін пише з Лондона, що й так ясно, хто може перемогти у «найчесніших виборах» на окупованій частині Донбасу — ті ж самі проросійські політики, що перемогли на неокупованій частині Донбасу і які раніше були союзниками Януковича, так що для Кремля там усе в порядку.

Історик та публіцист Тарас Кузьо характеризує «формулу Штайнмаєра» як «формулу Путіна», яка матиме такі ж наслідки для України, як Мюнхенська угода для передвоєнної Чехословаччини… Це призведе до більшої війни, а не до спокою.

Канадський аналітик українського походження Арі-яна Ґіць вважає, що в першу чергу українці самі мають захищати свої інтереси: «Жоден українець, який себе поважає, не повинен прийняти цю принизливу отруйну таблетку Кремля. Це наруга над усіма життями, які були пожертвувані, захищаючись від російської навали».

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту