ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Топ-5 найпопулярнiших питань про новий ринок електроенергiï
10.10.2019 / Газета: Порто-франко / № 38(1478) / Тираж: 22000

Як i кому платити за свiтло i чому замiсть однiєï енергетичноï компанiï з’явилося двi?

Перший етап реформи ринку електроенергетики стартував в сiчнi, тодi обленерго роздiлилися на двi компанiï. Але новi правила досi викликають багато питань у одеситiв. Що змiнилося в енергосистемi краïни — в iнформацiï Одесаобленерго.

Що змiнилося пiсля запуску реформи?

Замiсть однiєï компанiï — стало двi. Енергопослуги одеситам з початку року надають Одесаобленерго, оператор системи розподiлу, i компанiя-постачальник — Одеська обласна енергопостачальна компанiя.

Європейський досвiд вже довiв, коли функцiï подiляють двi незалежнi компанiï, система працює швидше i зручнiше для клiєнта. Кожна компанiя зосереджена на своïх завданнях, обслуговує клiєнтiв якiснiше.

Хто тепер встановлює тарифи на електроенергiю?

Тариф на електроенергiю, як i ранiше, встановлює держава. I вiн один для всього населення. На вiдмiну вiд цiн для юросiб. Так, цiни для жителiв в Одесi не вiдрiзняються вiд цiн в Києвi або Львовi. Всi компанiï, якi постачають електрику побутовим споживачам, зобов’язанi виставляти тiльки тарифи, встановленi НКРЕКП.

Кому платити за свiтло?

З 1 сiчня оплачувати послуги електропостачання необхiдно за новими реквiзитами в Одеську обласну енергопостачальну компанiю. А ось заборгованiсть за минулий рiк погашати за старими реквiзитами потрiбно в Одесаобленерго. Дуже важливо стежити за тим, щоб заборгованiсть не утворювалася. Згiдно iз законодавством оператор системи розподiлу повинен вимикати неплатникам свiтло. Якщо ж заборгованiсть вже утворилася i оплатити ïï одним платежем немає можливостi, компанiï (i постачальник, i оператор системи розподiлу) готовi йти на зустрiч i укладати договiр про реструктуризацiю. Тобто заборгованiсть можна оплачувати рiвними частинами протягом обумовленого перiоду. Ця послуга доступна як для побутових споживачiв, так i для юридичних осiб.

Що робити, якщо є переплата з минулого року?

Одеситам, якi оплатили за свiтло за старими реквiзитами, варто звернутися до свого РЕМ та подати заяву на повернення грошей. Одесаобленерго для своïх споживачiв спростила цю процедуру. Заяву можна завантажити на офiцiйному сайтi компанiï в роздiлi «Споживачам». Якщо сума переплат перевищує 15000 грн, до заяви потрiбно додати копiï паспорта та iдентифiкацiйного коду в двох примiрниках. Документи необхiдно передати в обслуговуючий РЕМ. Адресу свого РЕМ можна уточнити на офiцiйному сайтi Одесаобленерго в роздiлi «Контакти».

Як змiняться цiни на свiтло?

Нiякого рiзкого стрибка цiн, про який ходили чутки, не вiдбулося. Держава зафiксувала вартiсть кВт-год на рiк. Цiни на послуги енергетикiв залишилися колишнiми i це 1,68 грн / кВт-год. Реальна вартiсть одного кiловата вище. Але, згiдно iз законом, рiзницю мiж тарифом для побутових споживачiв i реальною вартiстю доплачують пiдприємцi. Одесити платять за електрику значно менше, нiж мешканцi європейських краïн: у нас один кВт-год в цьому роцi вартує 3,6 євроцента, в Болгарiï — 9,9, а в Грецiï — 19,1. Найдорожче свiтло в Нiмеччинi (33,2 євроцента — 9,12 грн / кВт-год) i Данiï (33,6 — 9,23 грн / кВт-год).

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту