За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, в епідемічному сезоні 2019/2020 років очікується циркуляція чотирьох штамів вірусу грипу: А/H1N1 Brisbane, А/H3N2 Kansas, грип В Colorado (гілка B/ Victoria) і В Phuket (гілка B/Yamagata).
У нашій області призначені заклади, які здійснюють дозорний епідеміологічний нагляд за грипом, серед яких — Одеський міський центр первинної медико-санітарної допомоги №14.
Лікарі цього центру (на знімку) представляли Одесу і південь України на щорічній нараді Європейського регіонального бюро ВООЗ щодо реалізації механізму забезпечення готовності до пандемічного грипу та нараді координаторів з дозорного нагляду, які відбулися на початку жовтня у Єревані (Вірменія). Під час цих заходів було представлено досвід європейських країн з епіднагляду та лабораторного контролю грипу.
Ми також багато чого зробили, щоб протистояти сезонній недузі, яка вкладає в ліжка сотні тисяч людей і постійно загрожує своїми ускладненнями. Так, для підвищення рівня знань і підготовки персоналу в усіх медичних закладах Одещини проведено семінари з питань профілактики, діагностики й лікування грипу та його ускладнень. Відпрацьовано протоколи надання медичної допомоги та методичні рекомендації з урахуванням епідсезону 2019/2020 років. Організована вакцинація медпрацівників від грипу за позабюджетні кошти. Ведеться підготовка амбулаторних і стаціонарних медичних закладів на період зростання захворюваності на ГРВІ та грип, контролюється забезпечення їх медикаментами, дезактивуючими засобами, обладнанням та засобами індивідуального захисту від респіраторних інфекцій.
Основною госпітальною базою для лікування грипу у пацієнтів всіх вікових груп в Одесі є міська клінічна інфекційна лікарня. Реанімаційне відділення цього закладу оснащене сучасною апаратурою для штучної вентиляції легенів при лікуванні грипозної пневмонії. Стаціонарну допомогу хворим на грип за необхідності також нададуть дорослі й дитячі міські та районні лікарні.
Єдиним ефективним методом специфічної профілактики грипу є вакцинація. У нинішньому епід-сезоні в Україні наразі дозволені до застосування дві вакцини — чотиривалентна «Ваксігрип Тетра» (Франція) і тривалентна «Джі Сі Флю» (Південна Корея). Купивши вакцину в аптечній мережі, пацієнтові слід звернутися у прищеплювальний кабінет Центру первинної медико-санітарної допомоги, де він підписав декларацію із сімейним лікарем, для дітей — у прищеплювальний кабінет дитячої поліклініки за місцем проживання. Перед вакцинуванням необхідний огляд лікаря для визначення відсутності протипоказань.
За інформацією Одеського обласного лабораторного центру МОЗ, поки що захворюваність на ГРВІ та грип у нас відповідає сезонному рівню і перебуває нижче епідпорогу.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |