ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ІНВЕСТИЦІЙНА ЯГІДКА
26.10.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 81(22100) / Тираж: 8525

Ще чотири роки тому Біляївська ОТГ розробила інвестиційний паспорт, у якому детально описані вільні земельні ділянки під агровиробництво, агропереробку, а також під розміщення екологічних підприємств з відновлювальної енергетики.

Перший інвестор — компанія Greenland, яка спеціалізується на вирощуванні й переробці ягід і фруктів, — відгукнувся майже одразу, однак, подолавши у законний спосіб усі бюрократичні перепони, зайшов, як мовиться, лише під цьогорічну осінь.

Важливі для громади моменти: інвестор має на Вінниччині підприємство, обладнане високотехнологічним устаткуванням, міжнародні сертифікати, зокрема органічні.

Біляївська ОТГ зацікавила цю компанію з кількох причин. Передусім, громада має гарну репутацію та брала участь у проектах USAID, які підтримують, зокрема, розвиток агробізнесу. Ґрунти ділянки, яку пропонувала ОТГ під інвестицію, придатні для ягідника та саду. А ще ж у місцевого люду є певний досвід в агрономії та бажання серйозно займатися агробізнесом.

Як відомо, у сільському господарстві все дуже залежать від погоди, дощів та спеки, від пропозицій на ринку та попиту на продукцію. Агробізнес — це про інше. Це науковий, агрономічний підхід до вирощування високотехнологічних культур, плановість, постійний ринок збуту, розуміння ринку та попиту на товари певної групи. Для того щоб сільське господарство — домашнє чи фермерське — приносило стабільний прибуток, необхідно, аби власники дотримувалися сівозмін, використовували технології, які давно й прибутково застосовують, скажімо, у Польщі, Нідерландах чи Ізраїлі.

У Біляївці інвестиційний проєкт передбачає спершу вирощування ягід з подальшою їх реалізацією в Одесі та по всій Україні, згодом — створення комплексу для заморожування зібраної продукції, а потім уже закладатимуть сади (черешні, персики, абрикоси).

Йдеться не про просте освоєння промислових площ, а про організацію ягідно-садівничого хабу, що дозволить створити або кооператив, або ягідний кластер. Хаб — це місце, де люди зможуть отримати знання, досвід, ідеї, як перетворити неприбуткове сільське господарство на постійний агробізнес. Вони зможуть працювати на сільгосп-підприємстві, або ж взяти якісну розсаду й самотужки вирощувати ягоди, які купить агрофірма.

Біляївці, розпочинаючи нову для себе справу, розраховують як на власні сили, так і на пропозиції інвестора, а також на грантові програми, зокрема USAID.

Перші ділянки інвестиційної суниці планують засадити вже навесні наступного року. Відтак активно взялися готувати ґрунт, монтують систему поливу та енергоживлення, офіційно влаштовуються на нову роботу.

Гарною новиною з цієї ОТГ поділився сайт «Білявка.Citi».

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту