ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НЕ ЖЕСТ ДОБРОЇ ВОЛІ, А ПРАВОВЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
30.11.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 92(22111) / Тираж: 8525

СПІЛЬНА ЗАЯВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА ОФІСУ РАДИ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ ЩОДО ҐЕНДЕРНО ОБУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА

Ґендерно обумовлене насильство — хвороба, від якої страждають суспільства по всьому світу. Починаючи із 26 листопада — Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок — Європейський Союз та Офіс Ради Європи в Україні об’єднують сили задля 16-денної кампанії з підвищення обізнаності про згадану проблему та заклику до дій.

В Україні насильство над жінками залишається однією з найгостріших соціальних проблем: щорічно кількість жертв сягає 1,1 мільйона. Таке насильство має руйнівні фізичні та психологічні наслідки для жінок, сімей та громад. На жаль, ця проблема часто залишається прихованою й такою, про яку не повідомляють. Це трапляється через почуття сорому, байдужості чи й навіть терпимість до такого насильства. Відтак освіта та підвищення обізнаності, а також протидія ґендерним стереотипам, сексизму та нерівності, які часто лежать в основі ґендерного насильства, є вкрай важливими.

Для держав запобігання та боротьба проти насильства над жінками не є жестом доброї волі, а правовим зобов’язанням. Жертви ґендерно обумовленого насильства мають юридичне право на захист, підтримку соціальних служб та правосуддя. Ухвалення Україною у 2017 році закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» було позитивним кроком уперед. Ми вітаємо початок його впровадження і заохочуємо до подальших дій. Понад усе ми закликаємо українську владу без зволікань просувати питання ратифікації Конвенції Ради Європи «Про запобігання та протидію насильству щодо жінок і домашньому насильству» (так званої «Стамбульської конвенції»).

Представництво Євросоюзу, Консультативна місія ЄС з реформування цивільно-правового сектору в Україні та Офіс Ради Європи в Україні й надалі працюватимуть за допомогою всіх доступних інструментів, аби допомогти у запобіганні насильству над жінками та дівчатами.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту