Водій автобуса, що їхав з Луцька до Києва, відмовився вимкнути російський серіал на прохання двох пасажирок рейсу і почав штовхати дівчину, яка знімала інцидент на телефон. На знак протесту дівчата вийшли з автобуса, повідомляє «Українська правда» (www.pravda.com.ua), посилаючись на відповідні повідомлення члена українського волонтерського медбатальйону «Госпітальєри» Ірини Чорногуз та компанії-перевізника Winew і Bus Trans у Facebook.
«Щойно ми з Настею Конфедерат були змушені зупинити автобус фірми @Busfor.ua, ФОП «Раб Т.Б’/bustrans», яким їхали з Луцька до Києва, на трасі через відмову водія вимкнути російський серіал.
Коли я підійшла і ввічливо попросила вимкнути російський серіал, аргументуючи це тим, що я недавно повернулася із зони бойових дій, а з лютого їду туди знову, й мені гидко цілу ніч слухати телепродукт окупантів, водій це зробити відмовився.
Ми почали наполягати далі, Настя ввімкнула камеру на телефоні, після чого водій почав вибивати телефон у неї з рук», — написала Ірина у соцмережі.
Інцидент стався ввечері 27 січня. Дівчата-волонтерки поверталися з похорону волинського бійця Миколи Сорочука, який був хлопцем Ірини Чорногуз.
На відео чути, як водій каже, що «ніякі умови ніхто нам ставити не буде», і вимагає, щоб дівчата спитали думку щодо серіалу в інших пасажирів.
На питання дівчат одна з пасажирок заявила, що їй байдуже, якою мовою фільм і що на війну вона нікого не посилала.
Ірина Чорногуз також розповіла, що ще перед поїздкою, яка була за квитками на 19.00, той самий водій погрожував їм, що поїде без них, якщо вони не прибудуть на 18.30. Але попри це сам приїхав лише о 19.06.
Волонтерка закликала перевізника пояснити, чому на рейсах працюють водії, «які дозволяють собі так принижувати клієнтів і не поважати їхні права», а також повернути кошти за квитки. Дівчина нагадала, що її право «не чути російськомовний продукт окупанта в публічному просторі» захищає закон «Про функціонування української мови як державної».
На повідомлення Ірини відреагувала компанія-перевізник Winew і Bus Trans: «Ми щойно дізналися про ситуацію, котра виникла в автобусі, і, м’яко кажучи, шоковані вчинком водіїв. По-перше, адміністрація видає на кожен автобус флешки з українськими стрічками, тому нам на даний момент не зрозуміло, як російськомовний фільм з’явився на екрані автобуса. По-друге, найбільше вразила нас — реакція водіїв, котрі відмовилися вимкнути його на прохання дівчини».
Компанія вибачилася за «неприпустиму поведінку працівників фірми» і додала, що «подібні ситуації ганебні й не повинні повторюватися в майбутньому».
Дівчата доїхали до Києва автостопом.
У столиці кілька десятків небайдужих прийшли на зупинку, куди мав прибути перевізник, щоб зустріти водія. Але автобус туди не доїхав. Ймовірно, зупинився для висадки пасажирів в іншому місці.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.020Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |