ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
РОЗБІЙНИКИ ПРИ ПОГОНАХ
30.01.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 7(22125) / Тираж: 8525

За розбійний напад на фермера в Окнянському районі затримали «перевертнів у погонах» — одного чинного й одного колишнього співробітників поліції, двоє їхніх поплічників — у розшуку.

За даними слідства, 23 січня поліцейський Одеського батальйону поліції особливого призначення і колишній співробітник ізолятора тимчасового тримання разом із двома невстановленими особами скоїли розбійний напад на будинок фермера-пенсіонера в одному із сіл Окнянського району. За попередньою інформацією, на будинок підприємця спільників навів чинний співробітник поліції, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

В Офісі генпрокурора уточнили, що правоохоронці попередили напад і затримали поліцейського безпосередньо на місці злочину. Його ймовірного спільника, який звільнився з поліції в 2019 році, затримали в ніч на 24 січня в Одесі.

Операцію проводили співробітники територіального управління ДБР із центром у Миколаєві за оперативної підтримки Одеського управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції і під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області.

Підозрюваних, за клопотанням прокуратури Одещини, взято під варту.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі теруправління ДБР у Миколаєві за ч. 3 ст. 187 Кримінального кодексу (розбій з проникненням у житло). Якщо провину затриманих буде доведено, їм загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Буквально наступного дня після цього резонансного затримання пресслужба ДБР повідомила таке:

«Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, повідомили про підозру начальнику ізолятора тимчасового тримання одного із відділів поліції та заступнику командира взводу одного із відділів ГУ Нацполіції в Одеській області. Правоохоронці підозрюються у шахрайстві, вчиненому групою осіб та зловживанні службовим становищем (ч. 3 ст. 190 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, двоє підприємців домовилися з іноземцем про придбання сільськогосподарської техніки на території Республіки Польща та її перевезення до України. Іноземний громадянин за продаж і доставку запросив у бізнесменів 19700 євро. Про факт цієї угоди знали і підозрювані правоохоронці, які перебували у змові з іноземцем.

Під час передачі грошей за техніку підозрювані правоохоронці зімітували затримання іноземця. Поліцейські одягнули на нього кайданки та вивезли у невідомому напрямку, вилучивши 19700 євро, що вже були у сумці іноземця. Таким чином поліцейські зі спільником заволоділи коштами й розподілили їх між собою.

У ході досудового розслідування іноземного громадянина затримано. Відповідно до баз Інтерполу, він перебуває у міжнародному розшуку за вчинення шахрайських дій на території Польщі. Також виявлено та вилучено кілька іноземних паспортів на ім’я різних осіб із фотокартками розшукуваного, боєприпаси, гроші та наркотичні засоби.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Одеської області. Оперативний супровід — Одеське управління департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції».

Учора в прокуратурі Одеської області поінформували, що трьох підозрюваних, двоє з яких — чинні поліцейські, взято під варту.

І вчора ж пресслужба ДБР повідомила про ще один вияв «доблесті» одеських поліцейських:

«Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, завершили досудове розслідування за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу та завідомо незаконного приводу оперуповноваженими відділу кримінальної поліції Київського відділу поліції у м. Одесі ГУ Нацполіції в Одеській області (ч. 2 ст. 365 та ч. 1 ст. 371 Кримінального кодексу України). До суду скеровано обвинувальний акт.

Досудовим розслідуванням встановлено, що старший опер-уповноважений та двоє опер-уповноважених здійснили завідомо незаконний привід із застосуванням кайданок громадянина, якого слідство вважало причетним до викрадення чужого майна. Далі, перебуваючи в одному із службових кабінетів відділу поліції, правоохоронці застосували до громадянина незаконні заходи фізичного впливу – завдали ударів руками й ногами по голові та тулубу потерпілого.

Внаслідок цього громадянин отримав середнього ступеня тяжкості тілесні ушкодження у вигляді переломів ребер зі зміщенням уламків та розвитком правобічного пневматораксу (скупчення повітря в плевральній порожнині).

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Одеської області, оперативний супровід — Одеське управління ДВБ Національної поліції.

У разі доведення вини, обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту