ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОДЕЩИНА ПРОТИ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ
15.02.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 12(22130) / Тираж: 8525

Минулого тижня Верховна Рада України розпочала розгляд законопро-єкту про розпродаж української сільськогосподарської землі у другому читанні. Особисто президент Володимир Зеленський та депутати його партії «Слуга народу» наполягають на ухваленні цього закону та прямо говорять, що його прийняття вимагає МВФ.

Фракції «Батьківщини» у Верховній Раді та місцевих радах усіх рівнів наполягають на знятті з розгляду цього законопроєкту та недопущенні розпродажу 72 відсотків території України.

Соцопитування, що проводилися по всій країні багатьма компаніями, показали: більше 70 відсотків громадян виступають категорично проти відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні. Настрої населення підтверджуються і численними зверненнями до президента Зеленського та керівництва держави від депутатів місцевих рад по всій країні з вимогою негайного знаття з розгляду законопроєкту про продаж сільськогосподарської землі.

В Одеській області депутати фракцій «Батьківщини» підготували та домоглися прийняття на сесіях у більш ніж тридцяти районних та міських радах звернення до президента та керівництва держави.

За словами голови фракції «Батьківщина» в Одеській обласній раді Олега Радковського, облрада вже двічі зверталась до керівництва країни з проханням зняти з розгляду законопроєкт про ринок землі, але, на жаль, ні від президента, ні від парламенту нема жодної реакції.

«Українська земля повинна належати тільки народові України та тим, хто на ній працює. Ми повинні розвивати сільське господарство й мале сімейне фермерство, виробництво та продаж молока, м’яса і виробів зернової переробки, — наголосив очільник обласного партосередку «Батьківщини» Олег Радковський. — Українські чорноземи є одними з кращих у світі, тому тільки держава повинна мати право купувати землю у громадян, які хочуть продати свої наділи, та передавати в оренду аграріям. Ми не маємо права допустити розпродажу української землі, розпродажу Ураїни».

Чим Україні загрожує закон про ринок землі?

Вибір гранично чіткий — або Україна є, або її нема.

Йдеться про 72% нашої території, яку своєю кров’ю захищають наші бійці. Ніхто в світі не дозволяє продавати національне надбання під час війни.

Та й у мирний час Мадагаскар, «відкривши» свій ринок, залишився без землі і тепер на межі голоду. Схоже відбулося й в Аргентині.

Якщо закон ухвалять, українців парканами відгородять від річок та озер, від лісів і галявин. Ні порибалити, ні гриби позбирати. А тих, хто наважиться перетнути паркани, відстрілюватимуть як злочинців, котрі зазіхнули на чужу власність.

Держава відмовляється від будь-якого контролю за використанням землі. На ній можна буде сіяти все, що завгодно, або нічого не сіяти, занедбавши і виснаживши. Її можна буде забудувати або влаштувати на ній звалище. Можна буде навіть зняти верхній шар ґрунту — це прямо записано в законопроєкті.

Вирішувати долю землі може лише її власник — народ України. На референдумі. Якщо Зеленський пообіцяв референдум щодо допуску іноземців, то спитати в людей, чи готові вони в принципі перетворити землю на товар — потрібно, можливо й абсолютно необхідно. І до того, як своє слово скаже народ, народне надбання чіпати не можна.

Ми битимемося за права кожного українця, за кожний клаптик землі, за кожну кому в законі. Ми працюватимемо з кожним депутатом, переконуючи їх у тому, що не можна йти проти волі народу. І неодмінно доведемо до відома кожного громадянина прізвища всіх, хто наважиться проголосувати «за».

Депутати фракції «Слуга народу» у Верховній Раді, напевно, забули, що вони повинні представляти інтереси виборців, а не МВФ.

Звернення депутатів місцевих та обласних рад повинні обов’язково розглядатися як Зеленським, так і парламентом, бо це і є звернення народу, представниками якого є місцеві депутати.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту