ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
МОРЯКИ — ЗДОРОВІ, ПОСИЛКИ — БЕЗПЕЧНІ, А УЧНЯМ ЧАС ЗА ПАРТИ
15.02.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 12(22130) / Тираж: 8525

За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на 13 лютого у світі зареєстровано 60331 лабораторно підтверджений випадок нової коронавірусної інфекції COVID-19, з них 1369 — летальні.

Різке зростання кількості випадків пов’язане з новим методом діагностики захворювання, який почали використовувати у провінції Хубей. Цей метод, крім лабораторних досліджень та характерних симптомів, передбачає використання комп’ютерної томографії легень для виявлення симптомів пневмонії, спровокованої новим коронавірусом.

Практично 80% усіх випадків COVID-19 зафіксовано в одній провінції Китаю — Хубей, за межами КНР — 455 випадків у 24 країнах.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Цими днями генеральний консул КНР в Одесі Сун Ліцюнь вважав своїм обов’язком поінформувати представників місцевих ЗМІ про ситуацію, яка склалася в Ухані. На брифінгу в дипустанові він запевнив, що влада Китаю робить усе можливе для боротьби з небезпечним вірусом, проти якого розроблено потужну стратегію і вона успішно реалізовується.

Сун Ліцюнь сподівається, що тимчасові труднощі не зможуть негативно вплинути на ділове і культурне співробітництво між нашим країнами, яке не переривалося. Він особисто звернувся до земляків із проханням утриматися від поїздок додому. Генконсул відзначив також, що його земляки не зазнали від українців жодного утиску через невтішні обставини, які склалися.

Люди цікавляться безпекою контейнерного судна CMA CGM URAL, яке 16 січня вийшло з китайського порту Шекоу ( провінція Гуандун) і прибуло у порт Одеси 13 лютого.

Наприкінці січня представники компанії CMA CGM, які постійно контактують із судном, офіційно повідомили санітарно-карантинний підрозділ Одеського порту про випадки захворювання на ГРВІ серед членів екіпажу. На судні вжито всіх необхідних заходів та здійснюється контроль за станом здоров’я людей.

До прибуття в Україну корабель заходив до портів Єгипту, Лівану, Туреччини та Румунії. Там відповідні служби перевіряли всіх членів екіпажу на ознаки коронавірусної інфекції. Жодної підозри не виявлено.

Зважаючи на максимальний 14-денний інкубаційний період нової коронавірусної інфекції і 27-денний перехід судна до Одеси, а також на регулярні перевірки членів екіпажу, епідемічна ситуація на CMA CGM URAL є благополучною, запевняє МОЗ України.

На офіційному сайті «Укрпошти» оприлюднена інформація про те, що ВООЗ через спалах коронавірусу в Китаї не вводить жодних заборон для переміщення товарів через кордони і міжнародної торгівлі, повідомляючи про безпечність посилок.

Жодних доказів, які свідчили б про ризик поширення коронавірусу через товари, наразі не зафіксовано. В операторів-партнерів «Укрпошти» всі відправлення проходять сувору перевірку, рентген-догляд, заборонені чи небезпечні речі не приймаються та не випускаються за кордон, що відповідає нормам Всесвітнього поштового союзу та ВООЗ. «Укрпошта» просить громадян довіряти тільки офіційним джерелам і не поширювати неправдиву інформацію.

Щодо доставки вихідних поштових відправлень на експорт з України до КНР, то жодних заборон з боку Національної пошти Китаю, йдеться у повідомленні, нема. Однак, у зв’язку зі значним скороченням авіарейсів до Китаю на не визначний термін, приймання усіх видів відправлень до цієї країни тимчасово призупинено. Всі виправлення, прийняті до 11 лютого, будуть доставлені, але загальні терміни доставки можуть бути змінені.

Стало відомо, як почуваються двоє українців, 37-річна жінка та 25-річний хлопець, які заразилися коронавірусом на круїзному лайнері Diamond Princess, що стоїть біля берегів Японії. Як повідомило УНН з посиланням на консульський відділ Посольства України в Японії, наші громадяни, що були членами екіпажу, перебувають у японських лікарнях і почуваються добре.

Тепер щодо грипу. З початку епідемічного сезону в Україні медики офіційно зафіксували втрату 26 людей від ускладнень цієї недуги. Ніхто з них не мав щеплення. За останній тиждень від грипу померло восьмеро людей, повідомили у МОЗ. Наразі епідемії нема, однак кількість хворих зростає.

Як повідомляє Центр громадського здоров’я України, захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг, але має середню інтенсивність. З початку епідемічного сезону на грип та ГРВІ перехворіла 260871 людина, 68% з яких діти. У четвер стало відомо, що в Одесі від грипу помер дорослий чоловік, який не мав щеплення. Як повідомив обласний лабораторний центр, лише 7177 жителів Одещини вакциновані від грипу.

У лікарнях області з грипом і ГРВІ перебувають 882 людини. Загальна захворюваність у нас залишається високою: 725 випадків на 100 тисяч населення, що в півтора раза вище за епідеміологічний поріг (512,8 випадка на 100 тисяч).

Одеські ж школярі 17 лютого після тривалого карантину знову сядуть за парти, оскільки загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ у місті знизився, а захворюваність на грип серед школярів становить зараз менше 10%.

Автор: Ніна ЗАЛЕВСЬКА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.019
Перейти на повну версію сайту