Через низьку кількість опадів, яка за листопад-січень при багаторічній нормі в 132 мм фактично становила 74 мм, зберігається ризик весняної посухи, попереджає начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру ДСНС Тетяна Адаменко.
За її словами, інформує Latifundist.com, найбільший ризик весняної посухи — в центральних і північних областях, де кількість опадів була вкрай низькою.
«Через глобальне потепління погодні умови в Україні стають дедалі нервовішими. За норми -3°C маємо +2°C, а це означає, що метеорологічної зими в цьому році в Україні не було. Зафіксовано лише дві холодні ночі. Найнижча температура фіксувалася в Дніпропетровській області, але посіви озимих культур були вкриті снігом, тому ризиків їх загибелі не спостерігалося», — розповіла експертка.
Тетяна Адаменко зазначила, що за результатами відбору монолітів станом на кінець січня 80% площ під озимими культурами в Україні перебували в
чудовому стані. На інших 20% площ фіксується зрідженість посівів від 15% до 30%. Остаточна оцінка стану рослин буде проведена 25 лютого.
«Аномально тепла зима сприятлива для розвитку хвороб і шкідників, що збільшить витрати фермерів на обробіток посівів. Кількість таких аномально теплих зим збільшується з кожним десятиріччям. Це є позитивним фактором для посівів, адже ранній початок вегетації знижує ризики втрат від весняної посухи. Клімат в Україні змінюється у півтора раза швидше, ніж загалом у світі та в Північній півкулі зокрема», — уточнила вона.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |