ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НОВА «ДВОХСОТКА»
27.02.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 15(22133) / Тираж: 8525

25 лютого Національний банк України ввів в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень, що поступово замінять банкноти попереднього зразка.

Це ще один крок з оптимізації банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року. Завершить цей процес уведення в обіг нових монет номіналом 10 гривень (у середині 2020-го). Завдяки таким комплексним змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру — 12 номіналів. Усього в ньому залишиться шість номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1000 гривень).

Щодо оновленої банкноти номіналом 200 гривень, то на ній збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному — зображення будівлі В’їзної вежі Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено до центру банкноти (раніше був з правого боку). Переважаючий колір банкноти — світло-рожевий.

«Водночас ми суттєво посилили захист нової банкноти. Зокрема, тепер вона має кілька нових сучасних елементів захисту, що значно мінімізують можливість її підробки», — наголосив директор департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.

Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити такий елемент захисту, як оптично-змінний елемент SPARK. Він має поступово змінювати колір від пурпурного до золотисто-зеленого. Ще один важливий елемент — «віконна» захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та графічний знак гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект — змінюється напрямок руху її фонового зображення. Крім того, на банкноті покращено рельєфність елементів друку, в тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, а серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.035
Перейти на повну версію сайту