ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НЕЛЕГКО ЙТИ ДО РIВНОПРАВ’Я
12.03.2020 / Газета: Порто-франко / № 9(1498) / Тираж: 22000

Студентка Одеського нацiонального полiтехнiчного унiверситету Олександра ЖОВТОБРУХ зацiкавилась таким явищем, як фемiнiзм. Ïï здивувало, що багато знайомих жiнок категорично проти цього руху, хоча вiн спрямован на досягнення рiвностi полiтичних, економiчних, особистих i соцiальних прав для жiнок. Олександра вирiшила з'ясувати у своïх ровесниць, як вони ставляться до фемiнiзму.

АНАСТАСIЯ: «Я за те, щоб фемiнiзм впроваджувався у соцiальнi структури, щоб про нього правдиво розповiдали на телебаченнi, в Iнтернетi, а не писали, нiби фемiнiстки — це жiнки, якi бiгають по рiзних демонстрацiях без одягу. (Я таких жiнок взагалi не сприймаю як фемiнiсток, скорiше, у них якiсь внутрiшнi проблеми). Через такий показ та взагалi нерозумiння значення цього поняття, у багатьох людей складається враження, нiби жiнки намагаються поставити себе над iншими. Але ж це не так. Фемiнiстки виступають за рiвнiсть, наприклад, щоб люди рiзноï статi мали однаковий доступ до роботи у публiчнiй службi, однакову заробiтню плату за однаковий обсяг та якiсть роботи тощо. Бо зараз часто-густо жiнки на однакових посадах, робочих мiсцях отримують меншу платню, нiж чоловiки. Знаю чимало прикладiв, коли молодим дiвчатам вiдмовляють у прийомi на роботу через те, що «ти скоро вийдеш замiж та пiдеш у декретну вiдпустку». Також дiвчата часто стають жертвами психологiчного тиску через стереотипне мислення: якщо тобi за 20, то ти маєш вийти замiж, народити дитину i взагалi сидiти вдома, бо чоловiк «хай заробляє.

Учасницi та учасники фемiнiстичного руху борються, щоб такого не було, за гендерну рiвнiсть».

ВЕРОНИКА: «Я не феминистка, но у меня есть некоторое количество знакомых девушек, которые себя к ним относят. Наблюдая за ними, я пришла к выводу, что таких девушек можно разделить на несколько категорий.

Феминистки «головного мозга». Это женщины, которые полностью отказываются от помощи мужчин. Даже если те просто открывают дверь перед женщиной, подают ей руку при выходе из транспорта и тому подобное.

Умеренные феминистки. К ним я отношу тех, кто реально борется за права женщин, но при этом никому не навязывает свою точку зрения.

«Я — феминистка, но не сейчас». Это те женщины, которые считают себя феминистками лишь тогда, когда им это выгодно.

Полагаю, что нет надобности детально пояснять, к каким феминисткам я отношусь нейтрально, а каких не воспринимаю».

ГАННА: «Я не вважаю себе фемiнiсткою. Наприклад, з моєï точки зору, чоловiки загалом є кращими керiвниками, нiж жiнки. Вони виглядають бiльш презентабельно, краще вмiють структурувати тощо. Колись я навiть вiдмовилася вiд керiвноï посади на користь чоловiка, бо вiн, на мою думку, мiг принести бiльшу користь.

Проте, якщо брати особистi стосунки, то тут не повинно бути нi патрiархату, нi матрiархату. Люди мають бути налаштованими на спiвпрацю, взаємодоповнювати один одного. Так, iснують речi, якi краще зробить жiнка, нiж чоловiк, але ж i навпаки. Є речi, якi вони можуть робити разом, наприклад, готувати ïжу. Я не вважаю, що жiнка повинна все робити сама та бути «головою сiм’ï. Менi неприємно, коли я бачу, як жiнка принижує чоловiка, хоча, зрозумiло, зворотню ситуацiю теж не можна виправдати».

АЛИНА: «Я не считаю, что мужчины и женщины должны быть во всем одинаковыми. В нас по природе заложены разные качества. Мы с разной скоростью работаем и утомляемся. Я никогда не хотела стоять в одном ряду с мужчиной, работать с ним на одном уровне. Я хотела и хочу быть слабее его, чувствовать себя девочкой, которая в любой момент может позвонить своему мужчине, рассказать о своих проблемах, которые он поможет решить. Мне нравится готовить для него его любимую еду и видеть счастливые, благодарные глаза.

Однако я вовсе не считаю, что женщина обязана мыть посуду и убирать в доме только из-за того, что она женщина. Это можно делать по очереди или вместе. Я знаю немало мужчин, которые не только хорошо зарабатывают, но и способны качественно убрать квартиру, купить продукты, приготовить еду. Такие уже не относятся к женщине, как к домработнице».

Вiд редакцiï. Пропонуємо читачам та читачкам продовжити обговорення тем наших публiкацiй.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту