На вулиці Леха Качинського, 7 відкрився перший в Україні Knowledge Hub
(у перекладі — центр знань) регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Одесі для проведення тренінгів, семінарів, конференцій за участю партнерів КМЄС: Нацполіції, прокуратури, органів правосуддя, СБУ, Держприкордонслужби, ДБР, антикорупційних органів. Новий центр знань також сприятиме взаємодії між учасниками процесів реформ — представниками громадянського суспільства, правоохоронними органами та місцевою владою.
Відкриття хабу відбулося одночасно з проведенням семінару для співробітників поліції Одеської області щодо розслідування злочинів проти довкілля, в якому взяли участь не лише представники правоохоронних органів, а й біологи, юристи, та одеські активісти, зокрема Владислав Балінський, Григорій Козьма, Артем Карташов, Юрій Нікітін, Віталій Устименко.
Заступник голови Консультативної місії ЄС Фредрік Весслау зазначив:
— Знання — це сила. А ще ми вважаємо, що довіра — це також сила, тому намагаємося сприяти зростанню довіри до правоохоронних органів в Україні. Довіра пов’язана з дотриманням законності, і цей зв’язок прямий, безпосередній. Хаб допоможе нам побудувати цю довіру між суспільством і правоохоронними органами. Головна мета створення центру — налагодження й зміцнення діалогу між громадськістю та безпековими структурами.
Фредрік Весслау підкреслив:
— Захист довкілля і, звісно, злочини проти довкілля — це глобальна проблема, яка хвилює увесь світ, тим більше, що ці злочини можуть впливати на наступні покоління. Одеса має унікальне розташування, вона стала центром розвитку торгівлі, її невипадково називають перлиною Чорного моря Але таке вигі-дне розташування може мати й негативні наслідки. Йдеться про забруднення води, про викидання сміття, про тривожну екологічну ситуацію Чорного моря.
Раімондс Деічманіс, керівник регіонального представництва КМЄС в Одесі, зазначив, що семінар — перший захід і його мета — обговорити таку нагальну проблему, як екологічні злочини:
— Запрошуючи на семінар організації та учасників, ми пропонували їм приходити зі своїм баченням вирішення проблем, зі своєю статистикою. Яскрава ілюстрація — судно «Делфі», яке досі лежить на пляжі в Одесі. Спочатку інтерес до нього був великий, а зараз ним цікавляться переважно туристи.
Раімондс Деічманіс наголосив:
— Хаб — відкритий для громадськості. Громадські організації можуть забронювати наше приміщення для проведення тренінгів, «круглих столів», конференцій за участю наших експертів. Ми сприяємо обміну знаннями між учасниками процесів реформ, представниками громадянського суспільства, державними органами України. Вже двічі на тренінги приходили молодіжні організації. Наші співробітники розповідали про те, як працює система безпеки у Європейському Союзі. Це не лише приміщення, це місце, де підвищується рівень, де народжуються ідеї, це місце зростання.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |