24 березня всі автобуси, тролейбуси та трамваї вийшли на маршрути Одеси з табличкою «Спецтранспорт». Із вівторка міський транспорт перейшов на спеціальний режим роботи і користуватися ним просто так, без нагальної потреби, не можна. Таких радикальних заходів вживає мерія для профілактики поширення COVID-19.
Громадським транспортом можуть користуватися лише медики і фахівці, які працюють на підприємствах, що забезпечують життєдіяльність міста: співробітники служб міськради, комунальники, рятувальники, поліцейські та журналісти, які висвітлюють місцеві події.
— Згідно з рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій електротранспорт та автобуси перевозитимуть пасажирів за пред’явлення службового посвідчення, довідки з місця роботи, паспорта чи водійських прав, — роз’яснює керівник департаменту транспорту Олександр Ілько. — Перевірятимуть документи водії, однак ми вже звернулися до поліції з проханням виділити співробітників, які допоможуть здійснювати контроль документів.
Через кілька днів усім, хто повинен добратися до місця роботи, будуть видані спеціальні пропуски єдиного зразка для проїзду в транспорті. Вже складаються списки осіб, яким необхідні такі документи.
Із 64 автобусних маршрутів залишиться 10, решту тимчасово закриють. Маршрути №146, 121, 214, 165, 232, 127, 242, 191 залишаються незмінними, оскільки вони або йдуть через усе місто з одного спального району в інший, або ж заходять у віддалені райони. Траса маршрутів №201 та 220 буде частково змінена, щоб проходити поблизу міського центру адмінпослуг на Косівській.
— Ми тимчасово закриваємо маршрути, які дублюють електротранспорт, але зберігаємо ті, що зв’язують спальні райони міста з основними логістичними об’єктами і центром, — зазначив керівник транспортного департаменту. Насамперед транспорт перевозитиме людей, які рухаються до місця роботи, до тих підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста.
Пільги в транспорті будуть збережені, але скористатися ними зможуть лише ті пенсіонери, які працюють на життєво важливих для міста підприємствах і в сфері охорони здоров’я. Вартість проїзду також не змінюється: 5 гривень в електротранспорті та 7 гривень — в автобусах і маршрутних таксі, продовжують діяти всі види проїзних квитків.
Нагадаємо, ще із 18 березня і до кінця карантину «Укрзалізниця» скасувала всі внутрішні пасажирські перевезення в Україні, в тому числі й приміські електрички, які були зручним способом пересування по Одеській області.
Із того ж 18 березня облдержадміністрація видала розпорядження, згідно з яким усі автобусні сполучення в області закриваються. Це стосується регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автотранспортом у приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученні.
За те, щоб до життєво важливих підприємств добиралися співробітники, відтепер відповідатиме керівництво районів, громад, підприємств. А просто так ніхто нікуди не їде. Карантин.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |