Дорогі колеги! Шановна журналістська спільното!
Журналісти — важливі. Ці прості, але такі місткі слова стали своєрідним гаслом цьогорічного Дня журналіста. Бо сама наша професія опинилася у небезпеці в усьому світі.
Нам випало зустрічати цьогорічне професійне свято в особливих умовах. Пандемія коронавірусу, охопивши планету, змінила звичний ритм життя. І мова — не стільки про відсутність можливості відзначити професійне свято так, як ми звикли, у широкому дружному колі колег та однодумців, на професі-йних зустрічах, нагородженнях, фестивалях. Мова насамперед — про межу виживання, на яку пандемія поставила чимало редакційних колективів.
Журналісти — важливі. Бо ми одними з перших, разом із медиками, прийняли на себе удар не баченого досі вірусу. Залишаючись вірними своєму професійному обов’язку і сумлінню, ризикуючи здоров’ям і самим життям, тисячі українських медійників вийшли на передову інформаційного фронту. Вийшли і залишаються там, аби щоденно забезпечувати суспільство оперативною і достовірною інформацією, фаховими коментарями, аналізом і прогнозами.
На жаль, у цій боротьбі не обійшлося без жертв. Ми схиляємо голови в пам’ять про співробітника Суспільного ТБ з Рівного Миколи Теремка, який помер унаслідок ускладнень, викликаних COVID-19. Відомо про захворювання на коронавірус журналістів у Рівному, Харкові, Луцьку та на Івано-Франківщині. Ми бажаємо якнайшвидшого одужання всім колегам, які, на превеликий жаль, захворіли на коронавірус, перебуваючи у щоденному вирі людей та подій. Знайте, побратими: Національна спілка журналістів України — завжди з вами. Кожен журналіст, який опинився в складних умовах, може розраховувати на солідарну підтримку професійної спільноти.
Та не лише життю і здоров’ю журналістів і меді-йників загрожує не бачена досі епідемія. Робота цілої низки редакцій опинилася під загрозою зупинки через економічні наслідки епідемії: неможливість роздрібного розповсюдження видань, падіння рекламного ринку, невиконання у повному обсязі органами влади та місцевого самоврядування зобов’язань щодо підтримки роздержавлених газет. У той час як уряди провідних країн Європи і світу входять у післякарантинний період із державними програмами підтримки медіа-галузі як життєво необхідної для демократичного суспільства, в Україні необхідність підтримки ЗМІ фактично випала з поля уваги можновладців. Натомість маємо лише законопроєкти, спрямовані на посилення державного регулювання медіасфери, а не на допомогу функціонування незалежних медіа. Замість підтримки з боку держави, наша галузь ризикує отримати мегарегулятора — Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, якій хочуть надати повноваження впливати на діяльність кожного українського ЗМІ. Тобто, крім телерадіоканалів, регулювати газети та онлайн-медіа.
Журналісти — важливі. Саме тому Національна спілка журналістів України з перших днів епідемії стала на захист права українських ЗМІ вільно працювати, забезпечуючи різноманіття думок і повноту інформації як передумову існування демократичного суспільства. Ми провели масштабне опитування колег по всій Україні і на основі отриманої інформації розробили антикризову програму НСЖУ. Вона враховує кращий європейський і світовий досвід та передбачає реальні кроки для підвищення життєздатноті українських ЗМІ в умовах пандемії. І з цією програмою ми вийшли на діалог з владою: голос українських журналістів повинен бути почутим!
Як член виконкому Європейської федерації журналістів, який представляє в цьому органі весь регіон Східної Європи, як голова найбільшої журналістської організації України — Національної спілки журналістів України, що налічує понад 19 тисяч членів, я, разом із командою та однодумцями з інших професійних об’єднань, нині докладаю всіх зусиль, аби антикризова програма НСЖУ лягла в основу законів та урядових рішень. Ми ведемо непростий діалог з парламентом та урядом, аби не допустити найгіршого сценарію розвитку для української медіасфери, захистити і підтримати журналістів і медіагалузь у цілому. Вірю: спільними зусиллями нам це вдасться.
Адже журналісти — важливі. Ми нагадуємо про це на всіх рівнях щодня. Журналісти — важливі. Саме під цим гаслом зустрічаємо цьогорічне професійне свято. Журналісти — важливі. Бо їхня праця — передумова існування демократичного суспільства. І тому наша згуртованість, професійна солідарність, єдність у відстоюванні права на професію — нині актуальні як ніколи.
Нехай цьогорічний День журналіста стане нагодою для всіх нас ще раз усвідомити і вголос заявити: журналісти — важливі. Здоров’я і сил вам, колеги. Терпіння і наполегливості. Лише разом ми вистоїмо і переможемо.
#Журналісти — важливі!
З Днем журналіста!
Сергій ТОМІЛЕНКО,
голова НСЖУ, член виконкому Європейської федерації журналістів.
ДОРОГІ ДРУЗІ, КОЛЕГИ!
Правління та секретаріат Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України щиро вітають вас з професійним святом.
Бажаємо вам і вашим сім’ям доброго здоров’я, благополуччя, нових здобутків на творчій ниві.
Нехай ваша діяльність на тернистих шляхах «четвертої влади» зміцнює нашу творчу Спілку та слугує запорукою процвітання України.
Висловлюємо вам щиру подяку і глибоку повагу за правдиву інформацію, принципову позицію у справі розбудови нашої держави.
Правління та секретаріат
Одеської регіональної організації НСЖУ.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |