У рамках співпраці між Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником та Українським товариством охорони птахів (проєкт: «Полісся — дика природа без кордонів») завершено перший етап акустичного моніторингу кажанів на території зони відчуження.
Дослідження проводилися з метою збору даних про міграцію нічних ссавців під час репродуктивного періоду. Для цього на території заповідника встановили 10 точок спостереження, які обладнали ресиверами, що дозволяють фіксувати ультразвуковий сигнал, тобто записувати «голоси» кажанів. Після цього дані з них зчитуються та обробляються на комп’ютері. Зібрана інформація буде опрацьована спеціалістами Британського орнітологічного центру до кінця 2020-го — початку 2021-го.
Восени цього року, повідомляє Держагентство України з управління зоною відчуження, розпочнеться другий етап акустичного моніторингу, завданням якого стане вивчення популяції кажанів у цій зоні.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |