Щороку у світі при зберіганні від комірних шкідників губиться до 25% зібраного зерна, істотно знижуються його харчові, фуражні та посівні якості. Загалом планетарні втрати хлібних запасів оцінюються у 5 млн тонн, інформує SuperAgronom.com.
До слова, головними винуватцями втраченого збіжжя ми визнаємо мишей, хоча зібраний урожай псують понад 400 видів комірних шкідників, 116 видів з яких виявлені в Україні. Тішить бодай те, що повний набір ніколи не присутній в одному господарстві одночасно. У більшості випадків дошкуляють 4–5 видів.
На жаль, повністю знищити всіх шкідників запасів практично неможливо. Але можна знизити щільність популяції, звівши до мінімуму їх чисельність, а відтак і спричинені збитки. Протруювання зернових — один із таких методів.
Серед усього цього ненажерливого різноманіт-тя виділяють дві групи: первинні шкідники, які заражують і пошкоджують ціле зерно, та вторинні, яким для харчування необхідне вже пошкоджене зерно. Наявність вторинних шкідників свідчить про неоптимальні умови зберігання врожаю. Може, когось здивує, що активними губителями запасів є таргани.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |